banner39

Papa'yı kızdıran film

Hazreti Meryem'i 16 yaşındaki evlilik dışı hamile kalan bir kadının canlandırmasına sert tepki gösterdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Papa'yı kızdıran film

Türkiye'ye gelmeye hazırlanan Papa, Hazreti Meryem'i 16 yaşındaki evlilik dışı hamile kalan bir kadının canlandırmasına sert tepki gösterdi. Vatikan, Papa'nın filmin galasına gitmesinin söz bile olamayacağını açıkladı.

Da Vinci'nin Şifresi filminin ardından şimdi de The Nativity Story (Kutsal Doğum Öyküsü) isimli film Papa 16'ncı Benedikt'i kızdırdı. Filmde Hazreti Meryem'i canlandıran ve daha önce Star Wars gibi filmlerde de rol alan Keisha Castle-Hughes'nun gerçek hayatta henüz 16 yaşında olmasına karşın evlilik dışı bir ilişkiden dolayı hamile kalması Vatikan'ın tepkisini çekti.

Hughes'nun, ilk baharda doğum yapacağı ve çocuğunun babasının da üç yıldır birlikte olduğu 19 yaşındaki Bradley Hull isimli öğrenci olduğu kaydedildi.

Papa Katılsaydı Süpriz Olurdu

Times gazetesinin haberine göre bir Vatikan sözcüsü, Papa'nın filmin galasına asla katılmayacağını açıkladı. Sözcü, Papa'nın galaya katılması halinde asıl bunun sürpriz olacağını söyledi.

Amerika ve Kanada'daki “Hıristiyan internet siteleri” de Hughes'nun “Meryem Ana'yı oynamaya ne kadar uygun olup olmadığını” tartışmaya başladı.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?