banner39

Papazlar, müftüye İslamiyet'i sordu

İzmir Müftülüğüne 'Türkiye'de misyonerlik yapılabilir mi?' diye soran papazlar, çirkin karikatürlerle ilgili soruları cevapsız bıraktı.

Arşiv 28.05.2008, 18:44 29.05.2008, 08:43
Papazlar, müftüye İslamiyet'i sordu


Almanya'dan özel bir tur şirketiyle gelen 10 kişilik Hristiyan din adamı grubu, İzmir İl Müftülüğü'nü ziyaret etti. Papazlar, İl Müftüsü İbrahim Acar'a, "Türkiye'de misyonerlik yapılabilir mi?", "Hristiyanlar çoğalsa daha fazla kilise açılabilir mi?", "Siz burada bütün dinleri mi temsil ediyorsunuz?", "Hadis, tefsir, meal nedir?" gibi sorular sorarak Müslümanlık ve İslam hakkında bilgi aldı.

Papazlar, kendilerine yöneltilen bir soru üzerine ise Avrupa ülkelerinde başörtüsünün serbest olduğunu söyledi. Hz. Muhammed (SAV) hakkındaki çirkin karikatürlerle ilgili sorular ise cevapsız bırakıldı. Müftü Acar ise, İslam dininde zorlama olmadığını, herkesin dinini kanunlara uygun yaşayabileceğini belirterek, "Müslümanlar, bulundukları ülke kanunlarına uyar ve İslamiyet'in vecibelerini yaşar. Ülkemizde Müslümanlığı ve diğer dinleri yaşamakta bir sıkıntı yoktur" şeklinde konuştu.

Kaynak: Zaman

 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?