banner39

Paris'te Yangın: 20 Ölü

Fransa'nın başkenti Paris'te, daha çok göçmenlerin kaldığı otelde çıkan yangında ölü sayısının 20'ye çıktığı, ölenlerden 8'inin çocuk olduğu bildirildi. Yangının, Paris'te son 20 yılda meydana gelen en büyük yangınlardan biri olduğu belirtiliyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Paris'te Yangın: 20 Ölü

Fransa'nın başkenti Paris'te, bugün erken saatlerde, çoğunlukla Afrika kökenli göçmenlerin kaldığı bir otelde çıkan yangında ölenlerin sayısının en az 20 olduğu bildirildi. Ölenlerden 8'inin çocuk olduğu ifade edildi.

İtfaiye ekipleri, otelin üst katlarının yangında çok fazla zarar gördüğü için ölü ya da yaralı sayısının artabileceğinden endişe edildiğini belirttiler. Opera yakınlarındaki dar bir sokakta bulunan otelde, çoğu Afrikalı göçmen, 76 kişinin kaldığı kaydedildi. İtfaiye görevlileri, daha önce ölü sayısını 13 olarak açıklamışlardı. Galeries Lafayette alışveriş merkezinin arkasındaki dar bir caddede bulunan tek yıldızlı ve 6 katlı Paris-Opera otelinde çıkan yangında, bazı müşterilerin yangından kurtulmak için pencerelerden atladıkları belirtildi. İtfaiye teşkilatı sözcüsü Christophe Varenne, ölenlerin haricinde, 13'ü ağır 55 yaralının bulunduğunu kaydetti.

Yaralılar arasında Fransa, Senegal, Portekiz, Fildişi Sahilleri, ABD, Ukrayna ve Tunus vatandaşlarının bulunduğu belirtildi. Ölenlerin hangi ülke mensubu oldukları ise henüz açıklanmadı. İtfaiye ekipleri, alevlere teslim olan otelin sadece bir çıkışı bulunduğunu ve otel müşterileri kaçmaya çalışmak yerine odalarında kalsaydı, ölü ve yaralı sayısının daha az olacağını söylemişlerdi. Yangının, Paris'te son 20 yılda meydana gelen en büyük yangınlardan biri olduğu belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?