Paris'te Lübnan'a Yardım Toplantısı

Fransa'da düzenlenen Uluslararası Lübnan'a Yardım Konferansı'nda Lübnan'ın yeniden yapılandırılması için yapılacak çalışmalar tartışıldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Paris'te Lübnan'a Yardım Toplantısı

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Uluslararası Lübnan'a Yardım Konferansı'nda Lübnan'ın yeniden yapılandırılması için yapılacak çalışmalar tartışıldı. Konferansa Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora da katıldı.

İsrail saldırısının ardından ekonomisinde büyük bir açık meydana gelen Lübnan için uluslararası kamuoyu yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Fransa'nın başkenti Paris'te biraraya gelen uluslararası yardım kuruluşları, Lübnan'a yardım için görüşmelerini sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen konferansa Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora da katıldı. Görüşmelerde 37 ülkeden temsilciler yeraldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac başkanlığında yapılan oturumda ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice da bulundu. Konferansın açılışında konuşma yapan Sinyora, "30 yıldır devam eden savaş ortamı nedeniyle Lübnan uluslararası kamuoyundan yardım bekliyor" dedi.

Bu arada Sinyora, Lübnan'da meydana gelen ve 3 kişinin ölümü, 100'den fazla kişinin de yaralanması ile sonuçlanan sokak çatışmalarından 1 gün sonra Paris'teki toplatıya iştirak etti.

Lübnan'da yaşanan çatışmalar sonucunda 41 milyar dolarlık hasar meydana gelirken, bu rakam gayrisafi milli hasılanın yüzde 180'ini oluşturuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?