banner39

Paşa: Birbirimizden kuşku duymayalım

Görevini Orgeneral Babaoğlu’ya devreden Orgeneral Cömert, "birbirimizden kuşku duymak yerine birbirimizi daha iyi anlamaya çalışalım" dedi.

Arşiv 23.08.2007, 19:50 24.08.2007, 10:28
Paşa: Birbirimizden kuşku duymayalım

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olan Orgeneral Faruk Cömert, görevini Orgeneral Aydoğan Babaoğlu’ya devretti.

Orgeneral Cömert devir teslim töreni sırasında şu sözleri söyledi:

"Demokratik olgunluğumuzu pekiştirdiğimizde, birbirimizden kuşku duymak yerine birbirimizi daha iyi anlamaya çalıştığımızda, sorunlarımızı açık yüreklilikle konuşarak, düşüncelerimizin farklılığından kaynaklanan dinamizmi harekete geçirebildiğimizde, terörün son bulması ve yaşam standardımızın yükseltilmesi de dahil, ülkemizin bütün problemleriinin üstünden gelmemiz hiç de zor olmayacaktır"

Tören, daha sonra basına kapalı yapılan resepsiyonla tamamlandı.

AA

Yorumlar (2)
bakacak 15 yıl önce
bak bu konuya kesinlikle katılıyorum.insanlar konuşarak anlaşırlar.hele paylaşmak mükemmel bir duygudur.paylaşmasını bilen topluluk büyüme hızını herzaman yükseltir.bilgi paylaştıkça,topluluk ise paylaşmayı bildikçe büyür. çatışmalardan maraz doğacağını her akliselim insanlar bilir.
Ali yılmaz 15 yıl önce
İşte komutan, işte birleştirici, militarist konuşmalardan kaçan, halka rağmen değil halkın evlatlarına komuta ettiğini anlayan bir komutan. Doğrudur, medyanın yalakalığı ve darbe çığırtkanlığı ile değil, halkın gerçekleri ile birlikte yüz yüze gelip konuşmanın ve anlaşmanın zamanıdır. Tebrik edilecek bir konuşma.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?