banner15

Patronu, saldırgan Ahmet Çelik'i övdü

DTP'li Türk'ü yumruklayan saldırganın patronu, "Her Türk vatandaşının yapabileceği şeyi yaptı" diye savundu.

Patronu, saldırgan Ahmet Çelik'i övdü

 
DTP'nin siyasi yasaklı milletvekili Ahmet Türk'ü Bulanık Davası çıkışında yumruklayan 27 yaşındaki İsmail Çelik'in, Samsun Adliyesi'ne çıkan Ağabali Caddesi'ndeki Topaloğlu Oyun Salonu'nda garson olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Vatani görevini Mardin'de yaptığı öğrenilen Çelik'in patronu Kazım Topaloğlu, saldırgan İsmail Çevik'in her Türk vatandaşının yapacağı şeyi yaptığını belirterek, kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Saldırgan İsmail Çelik'in, 3 yıldır kendisiyle çalıştığını, psikolojik sorunu olmadığını ifade eden işyeri sahibi Kazım Topaloğlu, "Ne oldu şimdi. Her Türk vatandaşının yapabileceği şeyi yaptı. Bizim askerimizi, vatandaşımızı her şekilde eziyorlar. Buraya niye gelmişler, önce onu bir kere söylesinler. Benim yanımda normal işçi olarak çalışıyordu. Orada askerlik yaptı, oradaki pozisyonların hepsini biliyor. Mardin'de askerlik yaptı. Oranın verdiği psikolojiyle, orada askere davranış şekilleri. Görüyoruz televizyonlarda. Ben yaşamadım ama o yaşamış. Her Türk vatandaşının yapabileceğini yaptı. Ben de onunla gurur duyuyorum. " dedi.

Yakın arkadaşı Ufuk Dur ise Çelik'i, sigara ve alkol dahi kullanmayan efendi birisi olarak tanımladı. Dur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir ayın içinde 9 tane şehit geldi. İsmail de onu gördü. Kendisi benim arkadaşımdı. Onu gururuna yediremedi. Türkiye Cumhuriyeti plakalı arabaya biniyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin neyini savunuyor. PKK'nın neyini savunuyor. Hepsinin arabasında kırmızı plaka var. Neyin peşindeler. Gelmiş Samsun'a burada mahkemeye çıkacak. Başka mahkeme yok mu. Destekliyorum tabi niye desteklemeyeceğim. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve laik bir Cumhuriyet."

Kaynak: CİHAN

 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2010, 02:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 9 yıl Önce

O destek çıkan kimseler benim de sizden bi talebim var.ahmet türk'e yapılan saldırıyı her türk vatandaşına "taşımayın".Her türk vatandaşının sizin gibi husumet sevdası yok.Birilerinin ölmesini isteyemezsiniz ölecekseniz siz ölün ve gidin yanınıza adam çağırmayın.Ayrıca yine bir ergenekon projesi olduğunu görmekteyim..Saldırıyı yapan satılmış kişi özenle seçilmiş çok güçlü biri ve saniyeler içinde verilen emri yerine getirip yeni bir düşmanlık fitilini ateşlemek üzere özel emir almış.Adam muhtemelen özel askeri eğitimli biri ve arkasında bir ergenekoncu subay var..Şimdi kürt kökenli bir vatandaş çıksa ve bu saldırganı çalıştığı kahvede tarasa ne olur..kanal d ve starın desteğiyle ergenekon için güzel bir husumet kampanyası başlatılır..Dikkatli olalım

Burhan
Burhan - 9 yıl Önce

Bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Saldıranların kötü bir şey yaptıklarını her gece kabus görerek hatırlayacaklar.

Can
Can - 9 yıl Önce

Kemal bey çok film izliyorsunuz galiba.Vatanını ülkesini seven herkes aynı eylemi gerçekleştirirdi.Uydurmayın askerdir testisdir diye.Helal olsun ona yanında olsam destek verirdim.

banner39

banner36

banner37

banner35