banner39

'Paylaşmak güzeldir'

Türkiye'nin ilk ve tek eğlenceli din eğitimi ve kültürü dergisi Birdirbir, 20. sayısında "paylaşma ve sadaka"yı tartışıyor.

Arşiv 17.05.2008, 11:12 02.06.2008, 12:27
'Paylaşmak güzeldir'


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Birdirbir Dergisi'nin "Paylaşma ve Sadaka" konulu 20. sayısı çıktı!Türkiye'nin ilk ve tek eğlenceli din eğitimi ve kültürü dergisi Birdirbir'in "paylaşma ve sadaka" konusunu ele alan 20. sayısı yayımlandı.

EDAM (Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi) tarafından yayına hazırlanan derginin yazı işleri müdürlüğünü Alpaslan Durmuş, editörlüğünü ise Hatice Işılak yapıyor.

Prof. Dr. Hayrettin Karaman (ilahiyat), Prof. Dr. Muhsin Hesapçıoğlu (eğitim bilimleri), Doç. Dr. Halil Ekşi (psikoloji) ve Dr. Mustafa Otrar (ölçme değerlendirme) ise derginin danışma kurulunda yer alıyor.

Çikolatadan Sadaka Olur mu?
Sevimli kahramanlar Hayta ile Cemşit güldürmeye, eğlendirmeye ve öğretmeye devam ediyor. Parasını, kalemlerini, oyunlarını, bilgisayarını, odasını, ödevlerini paylaşabilen Cemşit, bol Antep fıstıklı çikolatasını nasıl paylaşacağını düşünüyor ve kendine "Çikolatan sadaka olur mu?" sorusunu soruyor.

"Veren El Alan Elden Üstündür." Peki, Senin Elin Hangisi?
Hayat Bilgisi sayfalarında zekât, sadaka-i cariye, infak gibi kavramlar ayet ve hadisler ışında anlatılıyor.

Çok İlginç Sorular
Çağrı Cebeci hazırladığı sorularla önce kafaları karıştırıyor, sonra güldürüyor ve ardından bilgileri zihnimize kazıyor. Derginin en ilginç sayfası olan bu bölümde yer alan ilginç sorulardan biri şöyle: Verilmesi sünnet, alınması farz olan şey nedir? Şimdi de seçenekleri görelim: a) not, b) vergi, c) taktik, d) selam.

Yeni Çırak Taci'ler! Birdirbir Okuyucuları Sizleri Bekliyor!
Çocuklardan yoğun ilgi gören Çırak Taci yarışması bir kere daha tekrarlanıyor. Çılgın mucit İcat Taci okuyuculardan gelen projeleri değerlendirmeye devam ediyor. Uygun bulunan projeler Birdirbir'de yayımlanıyor. İçinizdeki mucidi harekete geçirin, Birdirbir okurları sizleri bekliyor.

Birdirbir'den Hediye Yağmuru
Bu sayıyı alan herkes Hasan Aycın'ın Kırk Hadis Kırk Çizgi kitabındaki "Sözlerin en güzeli Allah'ın kitabı, yolların en güzeli Muhammed'in yoludur." hadisinin yer aldığı bir postere sahip olacak. Bu sayının ödüllü bulmacasını doğru cevaplayan 10 kişi ise hesap makineli mouse pad kazanacak. Birdirbir dergisine abone olan ya da aboneliğini yenileyen herkese Hasan Aycın'ın "Kırk Hadis Kırk Çizgi" adlı kitabı hediye edilecek. Şimdi Birdirbir okuma zamanı!

Ayrıntılı bilgi için:
Murat ŞENTÜRK
Tel&Faks: 0216 481 3023
E-posta: msenturk@edam.com.tr - bilgi@birdirbirdergisi.com
Web: www.birdirbirdergisi.com

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?