Pentagon'a saatte 250 bin saldırı gerçekleşiyor

ABD'nin savunma üssü Pentagon bilgisayar merkezine her gün 6 milyon hacker saldırısı yapılıyor.

Pentagon'a saatte 250 bin saldırı gerçekleşiyor

Mücahid Yıldız / Dünya Bülteni / Almanya 

Amerika Birleşik Devletleri Savunma bakanlığı merkezi Pentagon’un online ağlarına hergün milyonlarca kez haker saldırısı yapılmasından dolayı, National Security Agency (Milli Güvenlik İstihbarat örgütü) NSA’nın başkanı Keith Alexander, sanal saldırıların önlenmesi için açık ve net savunma kurallarının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Pentagon bilgisayar sistemlerine hergün 6.000.000’dan fazla, saatte 250.000 defa izinsiz giriş yapılıyor. Korunma için kesin savunma kurallarına ihtiyaç olduğunu belirten Alexander, Waşington Strateji ve Uluslararası Araştırma merkezinde yaptığı açıklamada uzmanların da durum hakkında tam bir bilgiye ve bakış açısına sahip olmadıklarını belirtti.

İlk defa medya önünde konuşan General Alexander, milli güvenliklerinin tehlikede olduğunu ifade ederek, tehditlerin yurtdışı ve içi dahil, teröristlerden, suç örgütlerinden ve ferdi hakerlerden geldiğini kaydetti. General Alexander, Rusların hakerlere karşı birlikte mücadele etmek için teklif ettikleri antlaşmanın da ‘uluslararası bir tartışmanın başlangıcı’ olduğunu söyledi.

Amerikan Ordusu geçen yıl Haziran ayında haker saldırılarına karşı savunma için NSA bünyesinde ‘Cyberspace-Kommando’ birliği oluşturmuştu. ABD’nin güçlü istihbarat örgütü NSA, dünya çapında tüm elektronik iletişim ağlarını takip ve kontrol edebildiğini iddia ediyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 18:33
banner53
YORUM EKLE

banner39