banner39

Perinçek gece yarısında parti binasındaydı

Doğu Perinçek'in gözaltına alındığı saatte parti binasında olması kafaları karıştırdı.

Arşiv 21.03.2008, 17:11 21.03.2008, 17:11
Perinçek gece yarısında parti binasındaydı

Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasının ayrıntıları netleşti. Perinçek gecenin 04:30'unda partide ne yapıyordu? Bulunan silahlar neydi? Niye polislere inanmadı?

Doğu Perinçek ve korumalarının Ankara'da gözaltına alınmasıyla ilgili bilgiler geldi.

Operasyona ilişkin bilgi veren Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gönderilen gözaltı emrinin dün akşam geldiğini ifade ederek, talimatında sabah saatlerinde uygulandığını ifade ettiler. Sabah 4.30 sıralarında İşçi Partisi Genel Merkezi'ne giden Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Perinçek'i, partideki makamın arka bölümünde bulunan odasından aldılar.

Bu arada partide bulunanlarla kısa süreli bir arbede yaşandığını ifade eden emniyet yetkilileri, ilk çapta yapılan aramada 4 ruhsatsız silah bulunduğunu kaydettiler. Ele geçirilen silahları Perinçek'in 2'si yakın koruması olduğunu ifade eden 4 kişiye ait olduğu için bu şahıslarında talimat olmamasına rağmen gözaltına alındığını söyleyen emniyet yetkilileri, yapılan ilk işlemler ardından İstanbul'a gidecek ilk uçağa yetiştirilerek gönderildiğini bildirdiler.

Talimat çerçevesinde partideki bilgisayar ve dökümanlara da el konulduğunu bildiren Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele yetkilileri, Perinçek'in gözaltı işlemine ilişkin sürekli olarak itiraz ettiğini belirterek, "Görevliler kimliklerini ibraz etmiş olmasına rağmen, sürekli zorluk çıkardı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gelene kadar görevlilerin polis olduğuna inanmadı" dediler.

Kaynak: Aktif HaberYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?