banner39

Perinçek: Merak etmeyin AKP kapatılacak

Doğu Perinçek'in 7 Aralık 2007'de Manavgat'ın Çardak köyünde, "Merak etmeyin AKP kapatılacak" dediği ortaya çıktı.

Arşiv 26.03.2008, 18:43 26.03.2008, 18:44
Perinçek: Merak etmeyin AKP kapatılacak


İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, AK Parti'nin kapatılacağını Antalya'nın Manavgat ilçesi Çardak köyünde şehit ailesini ziyareti sonrası köylülerle yaptığı sohbette söylemiş.

7 Aralık 2007 tarihinde Dağlıca şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın annesi Nefise Uysal'ı Çardak köyünde taziye ziyaretinde bulunan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, mezarlık çıkışında köylülerle sohbetinde 'Amerikancı AK Parti değil yüzde 47 ile yüzde 90'na iktidara gelse bir yıldan fazla ömrü olmayacak' dediği iddia edildi.

Doğu Perinçek'in, Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın ailesinin şehit olduktan 49 gün sonra taziye ziyaretinde bulunduğunu belirten V.B. isimli köylü, şehit annesi ve birçok köylüye bir işiniz olursa 'beni aradın diye kartvizitini' verdiğini söyledi. Şehit annesinin yaşlı olmasından ötürü taziye ziyaretine gelen her takım elbiseliye köylü diliyle 'devletten mi geliyorsun' diye seslendiğini ifade eden V.B., Perinçek'in 10 dakikalık ziyaretinde şehidin ismini 4 defa Mehmet deyince annenin oğlumun ismi Mustafa diyerek düzelttiğini belirtti.

Perinçek'in mezarlıktan çıktıktan sonra İP Antalya Teşkilatı ve Ulusal TV yöneticileri ile birlikte köylülerle sohbet ederek kartvizitini dağıttığını belirten V.B., şehidin kardeşlerinin ise görüşmede bulunmadığını söyledi. V.B, görüşme iddiaları konusunda şunları anlattı:

"Doğu Perinçek'i ilk defa gördüm. Kendisini hiç tanımıyordum. Yanımdaki komşum bizimle konuşan adam 'İP Genel Başkanı Doğu Perinçek' dedi. Daha sonra 'Bir işiniz olursa beni arayın' diye kartını verdi. Biz de 'Efendim AK Parti ikinci defa iktidara geldi. Siz ise bir muhalefet partisiniz bize nasıl yardımınız olur' dedim. Perinçek de 'Amerikancı Recep Tayyip'in partisinin iktidarı bir yıl sürmez. AKP değil yüzde 47 ile iktidara gelme, yüzde 90 ile gelse bile bu ülkeyi yönetemez. Siz hiç kafanızı yormayın. AKP bir yıla kalmaz kapatılır.' dedi.

Ben de eve geldiğimde verdiği kartviziti oğluma verdim. Bak oğlum bugün bir parti genel başkanı ile tanıştım. Bir işimiz olursa bize yardımcı olacakmış. Oğlum da gülerek baba 'Sen ne diyorsun. İP 22 Temmuz genel seçimlerinde aldığı oy oranı yüzde bile yok. Bize nasıl yardımcı olsun' diye cevap verdi."

Kaynak: Zaman

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?