banner39

Peygamber sevgisi 10 bin kişiyi biraraya getirdi

Mersin'in Erdemli ilçesinde Peygamber sevgisi 10 bin kişi bir araya getirdi.

Arşiv 18.04.2010, 21:25 19.04.2010, 06:59
Peygamber sevgisi 10 bin kişiyi biraraya getirdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

  
Mersin'in Erdemli İlçesi Kaymakamı İbrahim Özefe, Türk milletinin Peygamber sevgisini hep zirvelerde yaşadığını söyledi.

Erdemli Müftülüğü'nün Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Talat Göktepe Çamlığı'nda düzenlediği programa yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Kaymakam İbrahim Özefe, Türk milletinin özünü ve değerlerini yaşatan Erdemli halkının ve yörüklerin, burada toplanarak Peygamber'e olan sevgilerini ifade ettiklerini ifade etti.

Özefe, "Erdemli'ye geldiğim günden bu yana şunu gördüm ki vatan, bayrak, milli ve manevi değerler deyince hele özellikle de Peygamber sevgisi deyince Erdemli halkı tek yürek ve tek yumruk oluyor. Bundan dolayı şükranlarımı bir kez daha ifade ediyor, bu sevginin ebediyete kadar süreceğini buradan ilan ediyor, tüm Erdemli halkının Kutlu Doğum haftası'nı kutluyorum.'' dedi.

Erdemli Müftüsü Mustafa Topal ise, ''Erdemlililer Peygamber sevgisi için çamlığa koştu. Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı vermiş olduğu konserle tarihe bir gezinti yaptırdı. Biz tarihimizle gurur duyuyor, şeref duyuyoruz. Erdemli'mize böyle bir hava yaşatmaktan da mutlu olduk." diye konuştu.

Konuşmaların ardından TRT İlahi Grubu ile Erdemli Müftülüğü ilahi grupları ilahiler söylerken, Erdemli merkez olmak üzere belde belediyeleri kurdukları çadırlarda halka sıkma, ayran ile hurma ve zemzem suyu ikramında bulundu.

Özel firmalar ise hazırladıkları pilavları halka ikram etti.

Erdemli Müftülüğü de vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfı yayınları ve kitapçıklar hediye etti. Çocuklara oyuncak verildi.

 
 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?