banner39

Peygamber sevgisi etrafında birleşmeliyiz

Erzurum'un Oltu ilçesinde 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliklerinde konuşan ilçe müftüsü Nurullah Koçhan: "Hz.Muhammed (sav) rahmet peygamberidir, hepimiz O'nun sevgisi etrafında birleşmeliyiz" dedi

Arşiv 16.04.2007, 14:13 16.04.2007, 14:15
Peygamber sevgisi etrafında birleşmeliyiz

Erzurum Oltu Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenlendi.

Sağlık Meslek Lisesi Düğün Salonu'ndaki program öncesi tüm davetlilere Kutlu Doğum aşı ikram edilip, davetlilere gül ve kitap hediye edildi.

Oltu'daki Kutlu Doğum programında konuşan İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan, Hz. Muhammed'in (sav) rahmet peygamberi olduğunu belirterek, "Hepimiz için O'nun hayatında çok güzel örnekler vardır. O'nun sevgisi etrafında birleşmeliyiz. Yapılacak olan programlar bu birleşmenin önemli bir gücü yapmalıyız.

Bu yıl Peygamberimizi sevmenin ve anlamanın üzerinde duracağız. Peygamberimizi anladıkça, onun dünyaya getirdiği rahmeti kavradıkça aynı dine inanan insanlar arasında hiçbir sorunun kalmayacağını, hatta dünyaya sevgi ve barışın egemen olacağını düşünüyorum.

Yeter ki o kutlu elçinin getirdiği mesajı yeterince anlayalım." diye konuştu. Koçhan, sevgi ve ahlakın sadece konuşulan ve çok konuşulduğu için kolayca tüketilen bir kelime olmaktan öte hayat tarzı olması gerektiğini dile getirdi.

Baki Vakfı Çocuk Korusu ilahiler seslendirirken, Peygamber Efendimiz'in hayatından pasajlar okunması ve sinevizyon gösterisi ile program sona erdi.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?