banner39

Peygamberi hatırlamak için Kur-an okumalı

Düzce Müftüsü Gürpınar, "Peygamberi hatırlamak, Kur-an'ı okumadan, anlamadan olmaz" dedi.

Arşiv 16.04.2010, 00:07 16.04.2010, 00:07
Peygamberi hatırlamak için Kur-an okumalı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
  
 
Düzce İl Müftülüğü ve Tüm Çalışanlar Eğitim Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen, "Yaşanan Kur-an ve Hazreti Muhammed" konulu konferans düzenlendi. Konferans öncesi günün anlam ve önemi konusunda bir konuşma yapan Düzce İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, "Peygamberi Hatırlamak, Kur-an'ı okumadan, anlamadan olmaz." dedi.

Düzce Merkez Kültür Mahallesi Merve düğün salonunda düzenlenen konferansa Düzce İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, Eda Eğitim Kurumları A.Ş. Genel Müdürü Salih Mesut Gerez, eğitimci yazar Numan Salmanlar, ilahiyatçı Abdurrahman Baz, Tüm Çalışanlar Eğitim, Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 750 kişinin katıldığı konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Düzce Müftüsü Alaaddin Gürpınar, Peygamberi anlamanın sonsuz güzellikte bir mutluluk olduğunu ifade ederek, "Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Kur-an yılı olarak ilan edildi. Bu yıl Peygamberimizi eşsiz güzellikteki ahlakını anladığımızı bir başka güzellikle taçlandırıyoruz. Peygamberi hatırlamak, Kur-an-ı okumadan anlamadan olmaz." şeklinde konuştu.

Müftü Gürpınar'ın konuşmasının ardından Kur-an-ı Kerim okundu. Konferansa konuşmacı olarak katılan eğitimci yazar Numan Selmanlar ve ilahiyatçı Abdurrahman Baz, Kur-an-ı Kerim'in mucizeleri ve Hazreti Muhammed'in hayatı hakkında bilgiler aktardılar. Esranur Yıldız isimli küçük bir kız tarafından Medine'nin Gülü isimli şiir dinletisinin ardından konferans semazen gösterisi ile sona erdi.
 
 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?