banner39

Piyasaları bekleyen gelişmeler

MF, Dünya Bankası toplantıları sonrasında ABD'den gelecek bilnçolar piyasalara yön verecek.

Arşiv 04.10.2009, 23:24 04.10.2009, 23:24
Piyasaları bekleyen gelişmeler


Piyasalar hareketli bir haftaya daha giriyor. IMF, Dünya Bankası toplantıları sonrasında bu hafta ABD'den gelecek bilnçolar piyasalara yön verecek.

Bu hafta ABD'de 3. Çeyrek bilanço verileri gelmeye başlayacak. Hatırlanacağı üzere 2. Çeyrek bilanço verileri açıklandığında tüm dünya borsaları büyük bir yükseliş kaydetmişti. Bilançoların ve şirketlerin açıklayacağı yıl sonu öngörüleri piyasalar tarafından yakından takip edilecek.

Çarşamba günü Dünya'nın en büyük alüminyum üreticisi Alcoa şirketinin kar rakamı ile başlayacak, önümüzdeki hafta Salı günü Intel,Johnson & Johnson ve akabinde ABD'li bankalar ile kar rakamları devam edecek.

Türkiye'nin gündeminde ise IMF olacak. Dünya Bankası ve IMF yıllık toplantıları süresince, Türkiye-IMF arasında bir stand-by görüşmesi beklentisi Ekonomi Bakanı Ali Babacan tarafından sekteye uğrasa da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Ekim'e kadar bir sürpriz olabileceği açıklaması biraz olsun umutları taze tutuyor. Haftalık ekonomi takviminde haftanın ilk gününde Euro bölgesinde açıklanacak PMI Endeksi, Perşembe günü Türkiye ve Almanya'da Sanayi Üretim rakamları dışında ECB ve BOE'nin faiz kararları takip edilecek.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?