banner39

PKK ile çatışma: 2 korucu hayatını kaybetti

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarda 2 korucu hayatını kaybetti.

Arşiv 23.05.2008, 18:15 23.05.2008, 18:19
PKK ile çatışma: 2 korucu hayatını kaybetti


Şırnak'ın Cudi ve Kato Dağlarında PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Cudi Dağı'nda teröristlerin bulunduğu alanlar havadan ve karadan bomlanırken, dağların tepelerinden yükselen dumanlar şehir merkezlerinden görülüyor. .

Yoğun helikopter hareketliliğin yaşandığı dağın zirvesinde, tespit edilen teröristlerin bulunduğu alanlara özel eğitimli komandolar indirildi. Stratejik bölgelerin tutulduğu bölgede, bugün gün boyu bombalama gerçekleştirilirken, sık sık silah sesleri duyuldu. Dağların zirvelerinden yükselen dumanlar yakın yerleşim birimlerinde de rahatlıklı görüldü.

JAMMER'Lİ ARAÇ SEVKİYATI

Bu arada Şırnak'ta operasyon sürerken, bir yandan da sınır birliklerine sevkiyata devam ediliyor. Şırnak'dan bugün sınır birliklerin bombalı saldırıları önlemek için frenkans karıştırıcı 'jammer'li araçlar gönderildi. Şırnak kent merkezinden geçen araçların Kuzey Irak sınırındaki birliklerde konuşlandırılacakları öğrenildi.

OPERASYONA 500'DEN FAZLA ASKER KATILDI

Beytüşşebap'ta 2 askerin şehit edildiği Kato Dağı'nda önceki gün gece başlatılan operasyon sürüyor. Jandarma Özel Harekat Timleri, özel eğitimli komandolar ve gecici köy korucuların katıldığı operasyonda, dağ daş didik didik aranıyor. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan art arda havalanan Kobra tipi helikopterler, bu sabahta derin vadilerdeki mağaralara bomba yağdırdı. Oldukça engebeli ve derin vadilerin bulunduğu bölgedeki operasyona 500'den fazla askerin katıldığı belirtildi.

SINIRA ASKERİ SEVKIYAT SÜRÜYOR

Bu arada Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarını kesintisiz sürdürürken, Irak sınırına bugünde askeri sevkiyat yapıldı. Cizre Tank Taburu'ndan askeri tırlarla çıkarılan 6 tank ve 5 zırhlı personel taşıyıcı Silopi İlçesi'ndeki sınır birliklerine gönderildi. Yoğun güvenlik önlemlerin alındığı konvoyda, mühimmat taşıyan üstleri brandayla kaplı sivil kamyonların da bulunması dikkat çekti.

Bugünkü çatışmalarda 2 korucu şehit olurken 2 korucu da yaralandı.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?