banner39

PKK liderlerinde zehirlenme korkusu!

PKK'nın lider kadrosu iki gün önce meydana gelen zehirlenme olayından sonra artık çay bile içemiyor.

Arşiv 18.02.2008, 08:35 18.02.2008, 14:18
PKK liderlerinde zehirlenme korkusu!

PKK'da Karayılan ile Hüseyin arasındaki liderlik savaşı birbirlerini zehirleyerek öldürme noktasına getirdi. Son olayda 10 PKK'lı öldü. Teslim olan bir militanın ifadeleri örgütte uzun süredir zehir korkusu yaşandığını ortaya çıkardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarından sonra dağılma sürecine giren PKK'da baş gösteren liderlik kavgasında, taraflar birbirlerini zehirlemeye başladı. Geçtiğimiz günlerde örgütün karargah sorumlusu Suriye asıllı Dr. Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in, Kandil Dağı'nda Murat Karayılan'ı yemeğine zehir koyarak ortadan kaldırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Karayılan'ın yemeğe geciktiği için ölmekten kurtulduğu olayda 6 PKK'lı zehirlenerek 4 PKK'lı da kurşuna dizilerek öldürülmüştü.

Örgüt içerisinde, bu olayın öncesinde de taraflar arasında zehirlenme korkusu yaşandığı ortaya çıktığı. TSK'nın operasyonları sonrası büyük panik yaşayan ve dağılma sürecine giren terör örgütünden, kaçan bir militanın verdiği ifade, örgüt içerisinde yaşanan bu zehirlenme korkusunu gözler önüne serdi.

Kandil dağında eğitim gören ve 2007 sonlarında eylem yapmak için İstanbul'a gelip polise teslim olan bir militan, örgütteki korkuya ilişkin ilginç bilgiler verdi.

İstanbul Üniversitesi'nden mezunu olan ve güvenlik gerekçesiyle ismi saklanan militan polise şunları anlattı: "Bir gün ana karargah komutanı olan Suriye uyruklu Bahoz Erdal'a çay götürdüm. Bu jestim karşılığında memnun olacağını düşünürken bana, 'Senden çay istemedim. Bunu neden getirdin?' diye sordu. Ben de 'Siz benim komutanımsınız. Size jest yapmak istedim' şeklinde karşılık verdim. Bu sefer sinirli bir şekilde 'O halde bu çayı önce karıştır. Daha sonra sen bir yudum iç. Ondan sonra ben içerim' dedi. Ben de dediklerini yaptım. Ama bu olay beni çok üzdü. Sonra örgütün Osman Öcalan'ı aynı yöntemle zehirlemek istediğini öğrendim."

Kaynak: vatan


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?