banner39

PKK Operasyonları tartışılıyor

Fransa ve Belçika gibi çeşitli Avrupa ülkelerinde PKK'yı hedef alan, eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar tartışılıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
PKK Operasyonları tartışılıyor

ABD Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schalow da, bu tür operasyonların süreceği umudunu dile getirirken “PKK şebekelerine karşı daha agresif olmayı cesaretlendirmek amacıyla Avrupa ülkeleri ile yakın bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

PKK yanlılarının finansman kaynaklarına ve para aklama faaliyetlerine odaklandığı belirtilen AB ülkelerindeki polis baskınlarında, Türkiye’nin AB ülkelerine “teröre karşı işbirliği” çağrılarının ve Bush yönetiminin Ankara’ya verdiği “PKK ile mücadele” sözünün rol oynayıp oynamadığı merak ediliyor.

Ocak sonunda, Adalet Bakanlığı’nın işbirliği ile Fransa, İngiltere ve Hollanda’dan terörle mücadelede görevli üst düzey savcıların da katılımıyla bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyen ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schalow da, Avrupa’daki operasyonları çok olumlu karşıladıklarını söyledi.

Söz konusu ülkelerdeki güvenlik güçlerini harekete geçiren spesifik nedenler konusunda bir şey söyleyemeyeceğini belirten Schalow şöyle devam etti:

“Ancak genelde PKK şebekelerine karşı daha agresif olmayı cesaretlendirmek amacıyla Avrupa ülkeleri ile yakın bir çalışma içerisindeyiz. Bu tür operasyonların gerçekleştiğini görmekten memnunuz. Bu baskınların ve göz altına almaların süreceğini umuyoruz.”

ANKA

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?