banner39

PKK'nın bombacısı başkan vekili çıktı!

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yakalanan PKK'nın bombacısı kapatılan DTP'nin Belediye Başkan vekili çıktı.

Arşiv 16.12.2009, 17:46 16.12.2009, 17:46
PKK'nın bombacısı başkan vekili çıktı!

Mardin Emniyet Müdürlüğü'nün Kızıltepe ilçesinde yakaladığı A.K. isimli şahısın elinde 3 adet el bombası yakalamış ve gözaltına almıştı.

Edinilen bilgiye göre A.K., Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde iki dönemdir Viranşehir Belediye Meclis üyeliği görevini yaptığı ortaya çıktı. Viranşehir Belediyesi'nde Meclis üyesi olduğu ortaya çıkan A.K., Kızıltepe ilçesinde elindeki poşette 3 el bombası, 1 kilo 734 gramlık A4 olduğu değerlendirilen plastik patlayıcı, 2 adet elektrikli fünye ile yakalanarak gözaltına alınmıştı.

1976 Mardin ili Derik ilçesi doğumlu olan ve iki dönemdir Viranşehir Belediyesi'nde Meclis üyeliği görevinin yanı sıra 2009 Eylül ayında yurt dışına Belediye Başkanı Leyla Güven'in çıkışında 2 ay Belediye Başkanlığına vekaleten baktığı öğrenildi.

Bir gün önce cephaneyle gözaltına alınan A.K.'nin Viranşehir'deki evinde dün gece yarısı yapılan aramalarda çok sayıda örgüte ait yasak doküman ele geçirilirken terörist ele başısı Abdullah Öcalan'a ait kitaplarda bulunduğu öğrenildi. 6 çocuk sahibi olan A.K. birkaç ay sonra bir çocuk daha beklediği öğrenildi.

DTP'nin düzenlediği Abdullah Öcalan'ın cezaevi şartlarını protesto için Viranşehir'de düzenlenen mitingde A.K.'nin de bulunduğu bildirildi. Söz konusu mitinge DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Viranşehir Belediye Başkanı Leyla Güven'de katılmıştı.

Bu arada, Viranşehir'de 18 Ocak 2006 tarihinde bir yürüyüşe katıldıkları gerekçesi ile Belediye Meclis Üyesi Abbas Kaya'ya 1 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?