banner39

Portföy yöneticileri MÜSİAD'ı ziyaret etti

IMF ve Dünya Bankası toplantıları için Türkiye'ye gelen yabancı portföy yöneticileri MÜSİAD'ı ziyaret etti.

Arşiv 02.10.2009, 18:37 02.10.2009, 18:37
Portföy yöneticileri MÜSİAD'ı ziyaret etti

Fahri Sarrafoğlu/Dünya Bülteni

IMF ve Dünya Bankası toplantıları kapsamında ülkemizde bulunan ve yaklaşık 200 milyar dolar büyüklüğündeki bir fonu yöneten portföy yöneticileri MÜSİAD'ı ziyaret etti. JP Morgan, Morgan Stanley, BNP Paribas gibi şirketlerin yatırım danışmanları ve yatırımcılardan oluşan 17 kişilik heyetle yaptıkları görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirten MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye ve dünya ekonomisindeki mevcut durumu ve 2010 yılına ilişkin beklentilerin değerlendirildiğini söyledi.

PİYASALARA GÜVEN SAĞLANMALI

Kriz sırasında hızla eritilen stokların tedrici olarak yerine konulmaya başlaması ile üçüncü çeyrekte GSYİH'teki küçülmenin pozitife dönmesini bekledikleri vurgulayan Vardan, Orta Vadeli Program'ın da, üç yıllık bir mimari oluşturulması ve piyasalardaki güvenin yeniden tesisi açısından önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti. Toplantıda, ayrıca MÜSİAD 3. Dönem Başkanı Dr. Ömer Bolat, "Krizden çıkış başladı, fakat tedrici bir ilerleme kaydediliyor" şeklinde konuştu. İnşaat, enerji, makine, mobilya, ambalaj, kimya, otomotiv, gıda gibi çeşitli sektörlerden MÜSİAD üyesi işadamları ise heyete reel sektörün durumu ve beklentileri hakkında görüşlerini ilettiler.

REEL SEKTÖRÜN NABZI TUTULUYOR

JP Morgan'ın İstanbul Direktörü Yarkın Cebeci, IMF toplantıları öncesinde düzenledikleri bir dizi toplantı kapsamında, MÜSİAD üyesi işadamları ile görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, reel sektörün nabzını tutabilmek için MÜSİAD'ın sunmuş olduğu değerlendirmelerin kendileri açısından oldukça önemli olduğu vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?