banner39

Prens Charles Pakistan'da

Prens Charles eşi Camilla ile birlikte, 5 günlük resmi ziyaret için ilk kez Pakistan'a gitti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Prens Charles Pakistan'da
Charles, Pakistan liderleriyle yaptığı görüşmelerde, terörizmle mücadele çabalarını övdü, Hristiyanlarla Müslümanlar arasındaki ilişkileri ele aldı ve ülkede idam edilmeyi bekleyen bir İngilizin durumunu gündeme getirdi. Charles, Devlet Başkanı Pervez Müşerref ile resmi görüşmesinde Pakistan'ın terörizmle mücadele çabalarını takdir ettiğini söyledi.

Britanya Yüksek Komiserliği sözcüsü Aidan Liddle, eşi Camilla ile birlikte dün gece geç saatlerde İslamabad'a gelen Galler Prensi Charles'ın Pakistan ziyaretinin, aynı zamanda dinler arası diyaloğu güçlendirmeyi amaçladığını söyledi. Charles, ziyareti sırasında geçen yıl 80 binden fazla kişinin ölümüne, 3 milyon kişinin evsiz kalmasına yol açan depremin vurduğu bölgelerdeki onarım ve yardım çalışmalarını da denetleyecek.

Prens Charles, Devlet Başkanı Pervez Müşerref ile resmi görüşmesinden sonra arabasına giderken durdu ve Müşerref'ten, idama mahkum olan Pakistan asıllı İngiliz vatandaşı Mirza Tahir Hüseyin'in durumunu sordu.

Müşerref, kendisinin konuyla zaten ilgilendiğini ve her iki tarafı da tatmin edecek bir çözüm için çalıştıklarını söyledi.
Bir taksi şoförünü öldürmekten 1998'de tutuklanan ve idama mahkum olan Hüseyin'in 1 kasımda idam edilmesi planlanıyordu, ancak Müşerref idamı yıl sonuna kadar ertelemişti.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?