banner39

Prof. Hatemi: Bu mantıkla tecavüz de suç sayılmaz

Eşcinseellik tartışmalarına farklı yorum getiren Hatemi, eğilim duymak mazeret olursa tecavüzler de suçsuz olurdu...

Arşiv 22.03.2010, 15:46 22.03.2010, 16:53
Prof. Hatemi: Bu mantıkla tecavüz de suç sayılmaz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hukukcu Profesör Dr. Hüseyin Hatemi, 'Eşcinsellik hastalıktır' tartışmalarına  hukuku ve ahlak ilkeleri açısından çarpıcı yorumlar getirdi.. Bakan Kavaf'a, Star gazetesine verdiği röportajda destek verdi.

 Eşcinselliğin meşru ve hukuki anlamda doğru kabul edilmesi korkunç olduğunu söyleyen Hatemi, teşhirciliğin bunu teşvik ettiğini söyledi.

'‘Eşcinsellik bir suçtur’ demedi. Eşcinsellik elbette hastalıktır. Bir insan çocukluğunda yaşadığı bir travma, yaşadığı muhitin anormalliği ya da bir başka sebeple eşcinselliğe yönelmiş olabilir. Eşcinselliğin bir sapma, bir ruhsal sorun olduğu yeniden kabul edilmelidir. Yeniden diyorum çünkü 1990’ların ilk yarısına kadar zaten tıbben hastalık sayılıyordu.'

 Eşcinselliği övmenin, meşru ve muteber kabul etmenin  manası olmadığını söyleyen Hatemi,ahlakın hayatın bütün alanlarını kapsayacak bir kavram olduğunun altını çizdi.

Günümüzde ise teşhirciliğin yaygınlaşmasının, kadın-erkek münasebetlerinin cazibesini azalttığını söyleyen Hatemi bu durumun  cinsel bağların bozulmasına neden olduğunu belirtti.  
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?