banner39

Promosyon sektörü, görücüye çıkıyor!

8 ile 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan PROMOTÜRK 2009 Fuarı'na, çok sayıda firma katılıyor.

Arşiv 08.10.2009, 05:43 08.10.2009, 05:43
Promosyon sektörü, görücüye çıkıyor!


PROMOTÜRK 2009 Fuarı'na, yakın komşu ülkelerden ziyaretçi akını yaşanacak...

Son 1 yıldır, global krize inat, aralarında Almanya, Hollanda ve Hong Kong'un da bulunduğu dünya fuarlarında, gövde gösterisi yapan Türk promosyon sektörünü, yakın komşularımız olan ülkeler mercek altına aldı. ,

8 ile 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan PROMOTÜRK 2009 Fuarı'na, Ukrayna, Azerbaycan, Moskova, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Irak, İran gibi yakın komşu ülkelerden, ziyaretçi olarak katılmak için yoğun talep geliyor. Yeni işbirlikleri için görücüye çıkmaya hazırlanan Türk promosyon sektörü, Avrasya'nın promosyon ürünleri üretim merkezi olmayı hedefliyor...

Yurtdışındaki alıcılardan, 'online fuar davetiyesi'ne yoğun talep..

Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (PROMOTÜRK) ile İstanbul Fuarcılık A.Ş. ITF işbirliğiyle, 8 ile 11 Ekim 2009 tarihleri arasında, İstanbul Yeşilköy CNR EXPO Fuar Merkezi'nde, 'PROMOTÜRK 2009–24. Uluslararası Promosyon Ürünleri Fuarı' düzenlenecek. Sektörün lideri olan 200'ün üzerindeki promosyon ürünleri üreticisi ve imalatçısının katılacağı fuarı, yerli ve yabancı 10 binin üzerindeki profesyonel tedarikçinin ziyaret etmesi bekliyor. Fuarda, iş dünyası promosyon ürünleri, tekstil promosyon ürünleri, elektronik eşya, kişiye özel promosyon ürünleri, hediyelik eşya ve kırtasiye gibi geniş bir ürün yelpazesi yer alacak.

Hedef: Avrasya'nın, üretim üssü olma..

Türk promosyon sektörünün, Avrasya'nın üretim üssü olmaya aday olduğunu kaydeden Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (PROMOTÜRK) Başkanı Esad Ahmet Özdem, "Sektörümüz; imalat gücü, anında ihtiyaçlara cevap verebilme özelliği, en düşük maliyette en kaliteli ürünü üretme özelliği, tasarımı ve lojistiği nedeniyle, dünyada çok iyi bir konumdadır. Fuarı, Rusya, Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Orta Asya ülkelerinden büyük firmaların üst düzey temsilcileri ziyaret edecek. Aynı zamanda, promosyon ürünlerinde dünya lideri olan Çin ve Hindistan gibi Uzakdoğu ülkelerinden, global tedarikçi firmaların yetkilileri geliyor. Özellikle, uluslararası satın alma gerçekleştiren yabancı firmaların yetkilileri, online fuar davetiyesine yoğun talep göstermektedir. Şuana kadar, 2 binin üzerinde online fuar davetiyesi istendi" dedi.

Firmalar promosyonu kesti, Promosyon sektörü krize inat 'tanıtım ve promosyonu' arttırdı..

Dünya genelinde birçok firma, kriz nedeniyle öncelikle promosyon ve tanıtım giderlerini keserken, Türk promosyon sektörü temsilcileri krizde, dünya genelindeki tanıtım ve sektörün uluslararası bilinirliğini arttırmak için promosyon çalışmalarını 2'ye katladı.

Son 1 yıldır, başta yakın komşu ülkeler olmak üzere yürütülen tanıtım ve pazarlama çalışmalarının meyvelerini almaya başladıklarını anlatan Esad Ahmet Özdem, "Promosyon demek, tanıtım demek, imaj demek, şov demektir. Bir Atasözümüz ile anlatmak gerekirse, 'Yarım elma gönül alma' anlamına gelir. Biz de, sektörümüzün tanıtımını; son 1 yıldır, uluslararası arenada şova dönüştürerek, rüzgarın yönünü lehimize çevirdik. Yaptığımız başarılı çalışmaların meyvelerini de, son aylarda, yurtdışından gelen siparişlerle alıyoruz" diye konuştu.

2010'da, iş hacmi ve ihracatı 2'ye katlama hedefi..

Son günlerde, sektörün hareketli günler yaşadığını söyleyen Esad Ahmet Özdem, "PROMOTÜRK üyelerinin, bu yıl yapacağı yaklaşık 450 milyon dolarlık iş hacminin, tahmini % 30'u ihraç edilecektir. Önümüzdeki yıl, hem sektörün iş hacmini, hem de ihracatı 2'ye katlamayı hedefliyoruz" dedi.

Son birkaç yıldır, Uzakdoğu ülkelerindeki maliyet artışı nedeniyle, Uzakdoğu'nun cazibesini kaybetmeye başladığını da belirten Esad Ahmet Özdem, bu nedenle, Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Orta Asya'daki ülkelerin, ajanda, deri, tekstil gibi birçok promosyon ürününü, Türk firmalarından satın almaya başladığını sözlerine ekledi.

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?