banner15

'Psikososyal Sorunlarına Yaklaşım'

Küçükçekmece Belediyesi, "Psikososyal Sorunlarına Yaklaşım Atölye Çalışması" hayata geçiriyor.

'Psikososyal Sorunlarına Yaklaşım'

 

Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Küçükçekmece Belediyesi Kültür Merkezinde “Gençlerin Psikososyal Sorunlarına Yaklaşım” adlı atölye çalışması düzenliyor.

Programda geçlikte kimlik, benlik karmaşası, ruhsal hastalıklar ve tedavileri ile aile tipleri gibi temel bilgilerin yer aldığı kapsamlı bir eğitim sunulması amaçlanmaktadır. Gençlerin yetişkinlerle ilişkileri, yeni ortamlara uyum sağlamaları, kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklar ile şiddet eğilimleri gibi konular temel alarak, kendini gerçekleştirmenin amacı ve hedefleri olan hayat kurmanın ve başarılı sosyal ilişkilere sahip olmanın yollarını hedeflemektedir.

Buna bağlı olarak katılımcılara; ailenin yapısal özellikleri ve aile yaşam döngüsü, ergenlik dönemi gelişim özellikleri, çocuğa yönelik ihmal, istismar ve şiddet, sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar, madde bağımlısı gençler, aile terapistleri ile sorun çözme yöntemleri ve uygulanabilir örnekler gibi konularda bilgiler verilecektir.

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür Merkezi’nde yapılacak olan atölye çalışması 40 kişilik kontenjanla sınırlı olup Şubat ayı içerisinde ön kayıt yaptırılması gerekiyor..

4 hafta sürecek olan program için ayrıntılı bilgiye 212 470 61 70 – 71 telefonundan ulaşılabilir.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 01:17
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48