banner39

Putin iş adamlarını tehdit etmeye devam etti

Rusya Başbakanı Putin'in, işadamlarını tehdit etmeye devam ettirildiği bildirildi.

Arşiv 21.03.2010, 11:11 21.03.2010, 11:11
Putin iş adamlarını tehdit etmeye devam etti

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya bölge valileri, Putin’in de katıldığı toplantıda Rus petrol şirketlerinin fiyatları artırmasından şikayetçi oldular.

Putin durumun bir an önce araştırılmasını talep etti ve Federal Tekel karşıtı birime (FAS) talimat vererek olayın üzerine gidilmesini istedi. Stavropol eyaletinin başkanı Gayevski köylerin krizin etkisinden çıkmaz üzerinde olduğunu ancak Rosneft’in önceden anlaşıldığı gibi kendilerine yüzde 10’luk indirimi yapmadığını bildirdi.

Rosneft yetkilileri bunun yerine yüzde 7-8’lik bir indirim teklif etti. Petrol fiyatları konusunda Novosibirsk eyaletinin başkanı Tolokonski de şikayetçi oldu. FAS ve yardımcısı Viktor Zubkov’a gerekli talimatları veren başbakan Putin bir hafta içerisinde durumun araştırılarak rapor edilmesini talep etti.

Rus gazetesi Moskovskiy Komsomoleç’in haberine göre Putin petrol şirketlerini sert bir dille uyararak devletin hesap sormayı da bildiğini belirttiğini iddia etti. Ayrıca Putin petrol şirketlerini yöneten şahısların getirdikleri açıklamaların da kendisini tatmin etmediğini ve doğruluğuna inanmadığını bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?