banner39

Putin: Ülkem için köle gibi çalıştım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Sekiz yıl boyunca geç saatlere kadar ülkem için köle gibi çalıştım" dedi.

Arşiv 14.02.2008, 12:17 14.02.2008, 13:00
Putin: Ülkem için köle gibi çalıştım


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, son basın toplantısında halkın kendi yönetiminden memnun olduğunu ifade ederek, kendisinin sekiz yıl boyunca geç saatlere kadar ülkesi için köle gibi çalıştığını söyledi.

Rusya'nın tüm özerk Cumhuriyetleri ve bölgeleri ile birlikte tek bir ülke haline geldiğini ifade eden Putin, "Tek bir Anayasamız bile yoktu. Şimdi birlik sağlandı ve geleceğe bakıyoruz" dedi.

ÜÇÜNCÜ KEZ ASLA DÜŞÜNMEDİM

İlk günden itibaren kendisinin hiç bir zaman üçüncü dönem düşünmediğini ifade eden Putin, "Bu prensip meselesi. Teknik mesele değil. Bu beni hiç bir zaman cezbetmedi. Anayasaya saygılı olmayı kafama koymuştum. Bunu asla ihlal etmeyi düşünmedim" ifadelerini kullandı.

Putin, "Rusya hukuk ve demokrasi ülkesi olması gerekir. Bir koltuğa oturunca, o ölünceye kadar senin değildir. En bağımlı hastalık iktidardır. Kimileri sigara bağımlısı olur. Kimileri de -Allah affetsin- uyuşturucu bağımlısı olur. Kimisi de iktidar bağımlısı olur. Bu beni hiç tahrik etmedi. Allah bana böyle bir imkân verdiği için minnettarım" ifadelerini kullandı

Rusya lideri gelenek haline gelen yıllık basın toplantısına binden fazla Rus ve yabancı basın mensubu katıldı. Birinci Kanal, Rossiya Tv ve Vesti-24 televizyonlarının canlı verdiği toplantı kremlin.ru internet sitesinden de canlı olarak yayımlandı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?