banner39

Putin'in köpeği görüşmeyi böldü

Putin'in Köpeği Koni, Rus Lider ile Almanya Başbakanı Merkel arasında yapılan görüşmeye ara verilmesine neden oldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Putin'in köpeği görüşmeyi böldü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in köpeği Koni, Rus lider ile Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında yapılan toplantıya kısa süre ara verilmesine neden oldu.

Labrodor cinsi dişi köpek, Putin'in Soçi'deki konutunda gazetecilerin önünden geçerek sıradışı bir şekilde toplantı salonuna girdi. Bir süre odada dolaşan köpek, daha sonra Merkel'in ayaklarının yanına oturdu. Merkel'in bu sırada tedirgin olduğu gözlerden kaçmadı. Bunun üzerine köpeğini çağırarak Merkel'in yanından uzaklaştıran Putin, Almanya Başbakanı'na hitaben, "Köpeğin sizi korkutacağını düşünmemiştim. Kimseye zarar vermez. Gazeticilere alışkındır" dedi.


       Russian President Vladimir Putin (R) and German Chancellor Angela Merkel are watched by Putin's dog Koni. The labrador sauntered into the meeting room in front of reporters at Putin's residence in the Black Sea resort of Sochi and sat at Merkel's feet, causing the German chancellor apparent discomfort. 
       Photo:/AFP

Bunun üzerine Merkel, köpeğin yaşını sordu. 1980'li yıllarda Doğu Almanya'da KGB ajanı olarak görev yapan Putin ise Almanca, "5 yaşında. Yaşlı değil" cevabını verdi.

Photo

Dişi köpeğin bir süre sonra odayı terketmesiyle iki lider, AB'nin enerji güvenliği, Ortadoğu diplomasisi, İran'ın nükleer programı ve AB-Rusya ilişkilerinin gündemde olduğu toplantıya devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?