Raad Salah: Ne olursa olsun direniş...

Şehid olduğu söylenen Filistin İslami Hareket lideri Raad Salah, son röportajını arkadaşımız Adem Özköse ile yapmıştı.

Raad Salah: Ne olursa olsun direniş...

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerlerinin suikast listeli baskınında hayatını kaybettiği söylenen ama şu ana kadar net bir bilgi ortaya çıkmayan Filistin İslami Hareket lideri Raad Salah, son röportajını Dünya Bülteni'nden Adem Özköse'ye vermişti. Mavi Marmara gemesinde Gemide Kıbrıs açıklarında yapılan röportajında, Raad Salah, 'Ne olursa olsun direniş' mesajı vermişti.

Mescid-i Aksa'nın bekçisi olarak da bilinen Şeyh Raid Salah, Adem Özköse'nin niçin filoya katıldığı yolundaki sorusunu şöyle cevaplamıştı: "Gazze’ye yönelik uygulanan ambargoyu ortadan kaldırmak için mücadele etmek her Müslüman’ın, vicdan sahibi her insanın görevidir. Ben bir Müslüman olarak bu görevimi yerine getirmek istiyorum. Bu kafileye katılarak Gazzeli kardeşlerimize İsrail’in kuşatmasına karşı yanlarında olduğumuz mesajını veriyoruz. İnşallah bu anlamlı mesaj en güçlü şekilde yerine ulaşacaktır."

Salah, bütün zorluklara karşı direnmeye, mücadele etmeye hazı olduklarını da belirtirken, "İsrail’in tehditleri bizi asla tedirgin etmiyor. Çünkü biz haklı bir davayı, mazlum insanları savunuyoruz. İsrail gemilere müdahale etmeye kalkıp insanları tutuklarsa suç dosyasına yeni bir suç daha kaydetmiş olur. Hürriyete, insan hakkına saygı duyan milyonlarca insan bu kafileyi destekliyor. Biz bu desteği yoğun şekilde hissediyoruz. İsrail gemilere müdahale ederse, kalbi bu kafileyle birlikte olan milyonlarca insana da müdahale etmiş, onlara da saldırmış olur. İsrail kafileyi engellerse dünya hatta Avrupa İsrail’e sert bir cevap verecektir." demişti.

RAAD SALAH'IN RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 17:09
banner53
YORUM EKLE

banner39