Rachel Corrie gemisi Gazze'ye yola çıktı-FOTO

Gazze ambargosunu kırmak için Filistin'de İsrail askerleri tarafından katledilen Rachel Corrie adlı ilk gemi İrlanda'dan yola çıktı.

Rachel Corrie gemisi Gazze'ye yola çıktı-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Gazze’ye yardım götürecek filonun ilk gemisinin dün İrlanda’dan Gazze’ye doğru yola çıktığını ve Yunanistan’a uğrayacağını söyledi.

Milletvekili Cemal El-Hudari bugün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ilk geminin İrlanda’dan hareket etmesinin ardından diğer gemilerin de bu ayın 22’sinde aynı anda Türkiye ve Yunanistan limanlarından hareket edeceği bildirildi.

Cemal El-Hudari, farklı limanlardan yola çıkan gemilerin Kıbrıs açıklarında bir noktada toplanacaklarını ve daha sonra Gazze Limanı’na doğru hareket edeceklerini belirtti.

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı, yabancı dayanışmacıların ve Türkiye’nin Gazze’ye uygulanan İsrail ambargosunu kırmak ve Gazze halkının çektiği sıkıntıları hafifletmek için gösterdiği çabaları takdirle karşıladıklarını da ifade etti.

Gemi filosunu organize eden uluslararası ittifakta Free Gazze Hareketi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile birlikte Malezya, Yunanistan ve İrlanda’dan kuruluşlar ve bir grup Avrupalı kuruluş yer alıyor.

FOTO GALERİ: RACHEL CORRİE GEMİSİ GAZZE'YE YOLA ÇIKTI

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 14:09
banner53
YORUM EKLE

banner39