banner39

Rafsancani: İslamın yıldızı parlıyor

Haşimi Rafsancani, Amerika’nın parlayan İslam yıldızını söndürmeye çalıştığını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Rafsancani: İslamın yıldızı parlıyor

Amerika’nın bölgedeki hedefleri arasında başta Siyonist rejim İsrail’in konumunu güçlendirmek olduğunu söyleyen Rafsancani, ABD’nin ayrıca bölgedeki enerji kaynaklarını sultasına geçirmek ve dünyada yükselmekte ve parlamakta olan İslam Yıldızı’nı söndürmek olduğunu söyledi.

Rafsancani, Amerika’nın Irak’a savaş açmakla  yalnızca bölgenin daha da huzursuz  olmasına neden olmadığını; aksine  Amerika’nın kendi içinde de sorunlarla karşı karşıya olduğu öte yandan dünyada Amerika’nın  konumunun da   Bush’un savaş yanlısı siyasetleri sonucu yok olduğunu söyledi.

Amerika’nın askeri açıdan da ciddi bir bunalımda olduğunu söyleyen İran eski cumhurbaşkanı, Amerika’nın Irak’ı işgal etmekle bölgenin huzur ve güvenini daha da bozduğunu hatırlatarak “Amerika için en iyi yol, bölgenin gerçekleri  görüp, Irak’tan çekilmektir” dedi.

İRAN'IN NÜKLEER ÇALIŞMALARI BARIŞÇILDIR

İran’ın nükleer faaliyetlerini tamamen barışçı olduğunu söyleyen Haşimi Rafsancani, “İran’ın bu faaliyetleri zaten Uluslar arası Atom Enerjisi Kurumu’nun gözetimindedir ve İran bu işbirliğini de gönüllü olarak yapıyor. Ama Amerika’nın asıl derdi, nükleer tekelini korumak ve İran gibi bağımsız ülke ve milletlerin nükleer teknolojiye sahip olmamasıdır” diye konuştu.

Rafsancani, Amerika’nın bölgede yenilgiye uğrayan  siyasetlerden kurtulmak ve gerçekleri örtbas etmek için şimdi de mezheplerarası çatışma çıkarmaya dayalı fitne planını uygulamaya koyduğunu ama Allah’ın izniyle, Şii ve Sünni İslam alimlerinin  siyasi bilinç ve dikkati sayesinde Amerika’nın bu fitnesini de yenilgiye mahkum olduğunu söyledi.

 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?