banner15

Ralston bugün Ankara'da

General Joseph Ralston, ikinci ziyareti için bugün Türkiye’ye geliyor.

Ralston bugün Ankara'da

Bush Yönetimi’nin PKK ile mücadele konusunda Özel Temsilci olarak atadığı emekli Orgeneral Joseph Ralston, bu sıfatı ile ikinci ziyareti için bugün Türkiye’ye geliyor. ANKA’nın edindiği bilgiye göre, NATO eski Başkomutanı Ralston, Ankara’da Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ve Türkiye’nin PKK ile mücadele Özel Temsilcisi olarak görevlendirdiği emekli Orgeneral Edip Başer ile görüşecek.

PKK sorununun ele alındığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyaretinin ardından Türkiye’ye gelecek olan General Ralston, iki günlük ziyareti sırasında yapacağı görüşmelerde PKK ile mücadele konularına odaklanacak. Bu çerçevede, PKK’ya karşı alınan ve alınabilecek önlemler görüşülecek.

Özel Temsilci olarak Türkiye’ye ilk ziyaretini eyül ayının ortasında gerçekleştiren Ralston’un bu ilk ziyaretinin ardından Irak hükümeti, ülkedeki PKK bürolarının kapatılması talimatını vermişti. Ankara’daki görüşmelerde PKK’nın ilan ettiği “ateşkeş”in de değerlendirilmesi bekleniyor. Konuya yakın kaynaklar, Washington’da “ateşkes” bir “ilk adım” olarak değerlendirildiğini ancak bunun yeterli görülmediğini belirtiyorlar.

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48