banner39

Ramzan Kadirov'dan erkeklere çok eşlilik önerisi

Rusya Federasyonu'nun Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov, Çeçen erkeklerden birden fazla eş almasını istedi.

Arşiv 08.04.2009, 09:25 08.04.2009, 11:39
Ramzan Kadirov'dan erkeklere çok eşlilik önerisi


Kadirov, Rossiyskaya Gazeta'ya yaptığı açıklamada, Çeçenistan'daki kadın sayısının erkeklerden fazla olması nedeniyle çok eşliliğin gerekli olduğunu savunarak, "Bekar bir genç kız veya dul bir kadının herhangi bir erkekle ilişkisi olması halinde söz konusu kadının kardeşi kendisini ve ilişkiye girdiği erkeği öldürür" iddiasında bulundu.

Bu açıdan geleneklerinin olduğunu vurgulayan Kadirov, şöyle konuştu: "Bir kadın için ikinci veya üçüncü eş olmak ölmekten daha iyidir. Bu konuda bir yasa yok ancak ben herkese istemeleri veya imkanları olması halinde ikinci eş almasını söylüyorum. Yasalar çok eşliliğe izin vermemesine rağmen ben bu konuda erkeklere öneride bulunuyorum. Ancak yasalar konusuna gelince, yasalar fuhuşu yasaklıyor. Ancak Moskova sokaklarında kadınların kendisini satmasını engelleyebiliyor mu?"

Kadirov, Çeçenistan'da fuhşun tamamen ortadan kaldırıldığını ve kendilerinin bu konudaki tutumunun son derece katı olduğunu kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?