banner39

Rasmussen Müslümanlardan özür dilemedi

Yeni NATO Genel Sekreteri Rasmussen 'tüm dinlere saygım var' dedi ama özür dilemedi

Arşiv 06.04.2009, 11:33 06.04.2009, 17:25
Rasmussen Müslümanlardan özür dilemedi

 

Danimarka Başbakanı Rasmussen Medeniyetler İttifakı konuşmasında şunları söyledi:

"Direkt olarak şunu söylemek istiyorum; Karikatür olayında benim tavrım gayet açıktı. Ben insanları dini etnik geçmişleri ile ilgili suçlamaktan yana değilim. Ben dinlere ve dini sembollere saygı duyarım.Sonuç olarak ben hiçbir zaman hiçbir dini, peygamberi, Muhammed de dahil insanları rahatsız edecek şekilde yansıtılmasından yana değilim. Bu karikatür saygısızlık olarak algılandı. Bu kesinlikle benim görüşüm değil. Ben NATO Genel Sekreteri olarak dini ve kültürel hassasiyetlere dikkat edeceğim ve saygımı daima sürdüreceğim. Önceliklerimden bir tanesi de Müslüman dünyasıyla diyalog ve işbirliğini arttırmak olacaktır. Ben ifade özgürlüğüne inanıyorum ama kişisel dini duyguları gösterme özgürlüğüne de inanıyorum. Bizim gözetmeye çalıştığımız denge tamamen budur."

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (4)
enzelin 12 yıl önce
ne bekleniyorduki? uslu uslu gelip özürmü dileyecek? acaba obama nın grantörlüğü ne olacak inşallah bunu hükümet iyi hesab eder.unutmamak lazım küfür tek millettir
sami kaya 12 yıl önce
dediği mealen: karikatürlerin dininize ve peygamberinize bir hakaret olduğunu düşünmüyorum. ifade özgürlüğüne inanıyorum ancak dini değerlere de saygı duyuyorum. hani bir laf var, özürü kabahatinden büyük..
halit sema 12 yıl önce
sahi bu işte bir karışıklık var. nato zirvesine gül niye gitti. başbakan erdoğan niye gitmedi. oraya giden devlet liderleri hep yürütmenin başı idiler. almanya ve italya cumhurbaşkanları gitmedi berlusconi ve merkel gitti. neden???
EBU HUSEYIN 12 yıl önce
Bizlerin (Muslumanlarin) dolayisi ile sn.Baskanimiz Tayyip beyin anlamasi gereken birsey var.
1-)Bu insanlarin derdi biz degiliz.
2-)Biz yanlis cephede yer aliyoruz.
3-)Bizi kabul etmiyen dahada otesi bize iç dunyalarinda ve bulduklari her ortamda dusman goren bu insanlardan rahmet bekliyoruz.!!!

Biz kime hizmet ediyoruz, sanyin basbakanim neden bizler bu vahsilerin grubunda bir yer almaya çalisyoruz, bunlar bize hiç bir zaman yer vermiyecektir, siz, su ile yag'in karistigini gordunuzmu? biz onlarin her istediklerini yerine getirelim yine bize kole gozu ile bakacaklar cunku onlar biliyorki, biz kimiz ve nerden geliyoruz sayet bizler unuttuksa onlar unutmadi..

yapilacak tek sey var, ama onu yapabilecek guçunuz varmi/guçumuz varmi.

Ergenokon basit bir olay degil koklu bir olaya bunu beyini sizin berbar oldugunuz ulkelerdir. Nato'dur. ABD'dir.
Kendimizi kandirmayalim ve gercekci olalim.
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?