banner39

Rasmussen NATO Genel Sekreteri

Danimarka TV'sine göre, Fransa ve Almanya, Türkiye'ye bir paket önerirken, Türkiye de rezervini kaldırmayı kabul etti.

Arşiv 04.04.2009, 16:34 04.04.2009, 16:50
Rasmussen NATO Genel Sekreteri

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'in ittifakın yeni genel sekreteri olması konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı.

Rasmussen ile birlikte basın toplantısı düzenleyen de Hoop Scheffer, bütün üye ülkelerin bu konuda anlaştığını belirterek, Rasmussen'in genel sekreterlik için en uygun aday olarak görüldüğünü ifade etti.

Rasmussen'i tebrik eden de Hoop Scheffer, yeni NATO Genel Sekreterine görevinde başarılar diledi.

Danimarka Başbakanı Rasmussen de bu göreve seçilmekten büyük memnuniyet duyduğunu kaydederek, ittifakın başarısı için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Danimarka TV'si Rasmussen'in genel sekreterliğine karşılık, Fransa ve Almanya'nın Türkiye'ye bir paket önerdiğini ve Türkiye'nin de bu sebeple rezervini kaldırdığını duyurdu.

Edinilen bilgilere göre, Rasmussen'in yardımcısı Türk olurken, Rasmussen Müslümanlardan özür dileyecek, PKK'ya da terörist diyecek...

NATO Genel Sekreterliği'ne ilişkin Danimarka TV, Rasmussen'in başkanlığının Türkiye'nin kabulü için bir paket önerdiğini iddia etti... Bu pakette, Rasmussen'in adaylığı için terör örgütü ve karikatür krizi için taviz vereceği iddia edildi. Danimarka TV'si Türkiye'nin kabul ettiğini iddia etse de henüz Ankara'dan bir açıklama gelmedi. Danimarka NATO'da Türkiye'den bir yetkilinin de yardımcı yapılacağı önerisinde bulundu. Daha önce bu görevi Türkiye'den Hikmet Çetin yürütmüştü:

NATO Konseyi toplantısına ara verildiği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile görüştüğü, daha sonra NATO liderlerinin kısıtlı katılımlı bir toplantıya girdikleri bildiriliyor.

Rasmussen'in adaylığının açıklanmasından önce çok sıkıntılı bir görüntüde olduğu gözlemlenmişti.

Sürekli ertelenen ve tek anlaşmazlık konusu olarak genel sekreterlik konusu kalan basın toplantısının şu sıralarda gerçekleştirilmesi bekleniyor.Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (4)
hamza 12 yıl önce
peygamber efendimize hakaret edenleri destekleyenlenleri, destekleyenlere kaldı bu ülke.
SIDDIK 12 yıl önce
batı kimi istemişti nato(müslümanlarla savaşan askeri birlik) genel sekreterliğine?.. Raasmussen i. Kim seçildi peki?... Rasmussen..
itiraz noktalarından birisi bu adamın Peygamberimize yönelik hakaret içeren karikatürlere yönelik takındığı koruyucu kollamacı tavır idi.. merak ediyorum elde edilen hangi taviz karşılığında Allahın son elçisi, önderimiz, liderimiz, fahri kainat efendimize yapılan hakaretleri hoş gören bir adama (başka adam yokmuş gibi)onay verdiler..
ve eminim halkımıza yeni bir diplamatik zafer!!!! olarak yutturulacak bir konu daha buldular kendine..
hasan yel 12 yıl önce
bunun neresi başarı. bu kadar keskin çıkış yapıldıktan sonra böyle su koyvermek olurmu.bir çıkış yaparken b,c,d planlarınız yok muydu? abd bile böyle dik çıkışlar yapmıyor, kestirip atmıyor. neymiş efendim tavizler almışız.neymiş bunlar, özür dileyecekmiş. o kadar zormu, önce dileseydi sonra genel sekreter olsaydı.yardımcısı türk olacakmış, türkler afganistan operasyonlarından "yetkili" olacakmış. kimin adına yetkili olacak, ve afganistanda ne yapılacak. bir taşla iki kuş. türkiye'yi bir haçlı komutanı öncülüğünde ön cepheye sürüyorlar, kime karşı Müslümanlara ve mazlumlara karşı.türkiye uzun zamandır afganistan'da çatışma rolü almamakta direniyordu, ya şimdi ne olacak??? ???..
edip 12 yıl önce
sayın dünya bülteni yetkilileri acaba araştırdınız mı bu verilen taahhhüdün içeriğini yani pkk olayında ne olacak tam olarak roj tv kanalı kapatılacak mı tamamen yoksa kısmen durdurulacak mı? dahası belki hatırlarsınız yunanistanın natonun askeri kanadına dönmek istediği zaman, o zamanki kenan evren adlı basiretsiz liderimiz abd genelkurmayının sözlü taahhüdünü almıştı ege adaları ve ab konusunda. ama ne oldu yunanistan o kozları kullandı ve de yazılı olmadığı için hiçbirşey değişmedi, ispat edemedik. sorun bakalım erdoğan a, güle veya kurmaylarına yazılı güvenceleri varmıymış bu taahhütler için. ne demişler söz uçar yazı kalır.
tşk ederim ilginize
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?