banner15

Rasmussen ve Gates Türkiye'ye geldi

NATO Savunma Bakanları gayrıresmi toplantısı bugün İstanbul'da başlıyor.

Rasmussen ve Gates Türkiye'ye geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile ABD Savunma Bakanı Robert Gates, NATO Savunma Bakanları Gayriresmi Toplantısı'na katılmak üzere İstanbul'a geldi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün ev sahipliğinde bugün İstanbul Kongre Merkezi'nde başlayacak toplantıya katılmak için Atatürk Havalimanı'na özel uçaklarıyla gelen NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile ABD Savunma Bakanı Robert Gates, uçaklarının yanından alınarak A kapısından alandan ayrıldı.

ABD Savunma Bakanı Gates ile birlikte 28 ittifak üyesinin savunma bakanlarını bir araya getirecek toplantının ana maddesini Afganistan oluştururken, NATO'nun yeni hedefleri, operasyonlarının finansmanı konusu da önemli bir gündem maddesi olarak ele alınacak.

Yarın akşam yemekte bir araya gelecek savunma bakanları, Afganistan'ın içişleri ve savunma bakanlarının da katılımıyla Afganistan'daki son durumu ve 2010 yılında atılacak adımları görüşecek.

Bu arada, farklı ülkelerden 250 gazetecinin izleyeceği ve 2 gün sürecek toplantı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemleri alındı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 13:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48