banner39

Raul Castro, yeni komutanını atadı

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, "Devrimci Silahlı Kuvvetler'in ve Fidel Castro'nun oluşturduğu güç ile yenilmez bir durumdayız" dedi.

Arşiv 28.05.2008, 13:29 28.05.2008, 13:29
Raul Castro, yeni komutanını atadı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Merkez Ordu Komutanlığı devir-teslim töreninde, Küba birliklerinin halkı hayal kırıklığına uğratmayacağını belirtti.

Küba'nın Matanzas vilayetinde yapılan askeri geçit töreni, televizyonda ana program olarak verildi. Törende Merkez Ordu Komutanı Korgeneral Joaquin Quintas, görevini Tümgeneral Raul Rodriguez'a devretti.

Devlet Başkanı Raul Castro törende yaptığı konuşmada, "Devrimci Silahlı Kuvvetler'in (FARC) Küba Komünist Partisi (PCC) üyeleri ve devrimin lideri Fidel Castro'nun oluşturduğu güç ile yenilmez bir durumdayız" dedi.

Castro konuşmasında ayrıca, Rodriguez'in 40 yıl içindeki başarılarını da hatırlattı. Bu görevlerin arasında 2 uluslararası görev ve komutanlık deneyimleri bulunuyor.

Castro, birlikleri inceledikten sonra eyaletlerin Merkez Ordu'yu oluşturan ve aynı zamanda bu vilayetlerdeki PCC birinci sekreterleri olan Vilayet Savunma Konseyleri başkanlarıyla bir araya geldi.

Bu arada, FARC Bakan Yardımcısı görevine atanan Korgeneral Quintas'a Devlet Konseyi tarafından Maximo Gomez "Birinci Derece Nişanı" verildi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?