banner15

Rice'den Barak'a: Haydi iş başına

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail'de görüştüğü Savunma Bakanı Ehud Barak'a "Haydi işine bak" diye azarladı.

Rice'den Barak'a: Haydi iş başına


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu barış görüşmelerini canlandırmak üzere iki günlük bir ziyaret için İsrail'e geldi.

Condoleezza Rice'ın 2 gün sürecek ziyaretinde, İsrail ve Filistin arasında yapılmakta olan barış görüşmelerine ivme kazandırılması hedefleniyor.

ABD Dışişleri Bakanı Rice, İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmelerine hız vermek amacıyla dün gece geldiği İsrail'de, bu sabah ilk görüşmesini Savunma Bakanı Ehud Barak ile yaptı. 
 
Barak ile görüşmesi öncesi, "Hadi iş başına" diye konuşan Rice ve Barak görüşmesinde, Batı Şeria'daki yollarda Filistinlilerin seyahat imkanlarını önemli ölçüde kısıtlayan engellerin kaldırılması ele alınacak.

Rice, dün İsrail'e gelmeden önce de barış görüşmelerini hızlandırmaları ve bir anlaşmaya varmaları için her iki tarafa da baskı yapacağını söylemiş ve İsrail'in, Filistin Yönetiminin Batı Şeria'daki kentlere güvenlik güçlerinin yerleştirilmesine engel olmamasını istemişti.

Filistin Yönetimi, dün Cenin kentine 450 yeni polis yerleştirmişti. İsrail Ordusu, Cenin'de güvenlik sorumluluğunu tümüyle Filistin polis kuvvetlerine bırakılmadığının altını çizmiş ve Filistinli polislerle işbirliğini sürdüreceğini kaydetmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 19:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35