banner39

Roma Büyükelçisi 'iddialar' sonrası merkezde

Büyükelçiler kararnamesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Arşiv 17.02.2010, 07:39 17.02.2010, 09:28
Roma Büyükelçisi 'iddialar' sonrası merkezde

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Hakkında büyükelçilikteki bir bayan çalışanı taciz ettiği iddia edilen Roma Büyükelçisi Ali Yakıtal merkeze alındı. Ayrıca Türkiye'nin Fas Büyükelçisi Mehmet Haluk Ilıcak da merkeze alındı. Slovakya Büyükelçisi Tunç Üğdül ise Türkiye'nin Fas Büyükelçiliği'ne atandı.

Dışişleri Bakanlığı, Roma Büyükelçisi Ali Yakıtal hakkında taciz iddiaları nedeniyle açılan soruşturmanın sürdüğünü belireterek, büyükelçinin suçlu bulunduğu haberlerini yalanladı.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, “Soruşturmanın selameti bakımından Büyükelçi’nin merkez görevine atanmasına ilişkin işlemler başlatılmıştır” dedi. Görevinden izin alarak Ankara’ya gelen Büyükelçi Yakıtal, bu kez Roma’ya eşyalarını toplamak için döndü.

Yakıtal, Teftiş Kurulu’ndan taciz iddialarının doğru olduğu yönünde karar çıktığına dair bilginin kendisine ulaşmadığını söyledi. Yakıtal, şu açıklamayı yaptı: “Er ya da geç benim haklı olduğum ortaya çıkacak.”

Teftiş Kurulu incelemesini tamamladıktan sonra raporu Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na sunacak. Nihai kararı ise Davutoğlu verecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?