banner15

Royal'in Ortadoğu Ziyareti

Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Royal, İsrail Başbakanı Olmert ile Ortadoğu Sorunu ve İran'ın Nükleer Programıyla İlgili Görüştü.

Royal'in Ortadoğu Ziyareti

Fransa Sosyalist Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Segolene Royal, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Ortadoğu sorunu ve İran'ın nükleer programıyla ilgili görüştü.

İsrail Hükümet Sözcüsü Miri Eisin, Başbakan Olmert ile Royal'in Ortadoğu'daki anlaşmazlıklar ve İran'ın nükleer programıyla ilgili bir toplantı yaptıklarını söyledi. Royal'in Başbakan Olmert'e İran'ın nükleer programıyla ilgili sorular yönelttiğini ve görüşmede özellikle Filistin sorunu üzerinde durulduğunu belirten Eisin, "Royal, İran'ın nükleer programına karşı oldukça net bir fikre sahip. İran'ın ister sivil, ister askeri kullanım amaçlı olsun nükleer güç sahibi olmasına izin verilmeyeceğini belirtti" diye konuştu.

Eisin, ikilinin 40 dakikalık görüşme boyunca Avrupa Birliği'nin bölge üzerindeki rolünü değerlendirdiklerini de sözlerine ekledi. Fransa'nın ilk kadın cumhurbaşkanı olmak iddiasıyla seçimlere adaylığını koyan 53 yaşındaki Segolene Royal, 5 günlük Ortadoğu ziyaretinde bölge ülkelerinin liderleriyle bir dizi görüşme yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48