RTÜK Başkanı istifa haberini yalanladı

Bir internet sitesinin söylentilere dayanarak yaptığı haber RTÜK Başkanı tarafından yalanlandı.

RTÜK Başkanı istifa haberini yalanladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, bazı internet sitelerinde yer alan istifa edeceğine ilişkin iddialara cevap verdi.

Dursun, istifa edeceğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Geçirdiğim apandist ameliyatından kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle 3-4 gün Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatmıştım. Ama istifa etmemi gerektirecek bir olumsuzluk yok, görevimin başındayım" dedi.

Dursun, bugün bazı internet sitelerinde bir haberin yer aldığını ve kendisinin sağlık sorunları nedeniyle istifa edeceğinin iddia edildiğini kaydetti.

Kasım ayında geçirdiği apandist ameliyatının ardından 1 ay kadar dinlendiğini ifade eden Dursun, şöyle konuştu:

"Geçen hafta bu ameliyat sonrası komplikasyonlarla ilgili 3-4 gün kadar Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yattım. Ama bu sağlık sorunları benim çalışmamı engelleyen sorunlar değil. Herkesin karşılaşacağı sorunlar. Benim çalışmama da hiçbir şekilde engel değildir.
Dolayısıyla bir istifa etme yönünde bir irade kesinlikle söz konusu değildir. Sağlığım yerinde, görevimin başındayım. İstifamı gerektirecek bir olumsuzluk yok. Çünkü, bu sağlık sorunları çalışamaz hale getirmiş değil. Şu anda gayet iyiyim."

RTÜK olarak çok yoğun bir gündemlerinin bulunduğunu da anımsatan Davut Dursun, RTÜK Yasasına ilişkin hazırlıkları aylardır yoğun şekilde sürdürdüklerini belirtti.

RTÜK Yasasındaki değişiklikle ilgili yoğun bir çalışma i çinde bulunduklarını ifade eden Dursun, "Bu çalışmaların yoğunluğuyla yasanın taslağının her türlü çalışmayı ona yönlendirmiş, ona kilitlenmi ş durumdayız" dedi.

Üst Kurulun yasa çalışmaları dışında da haftanın her gününü kapsayan çalışmalarının olduğunu dile getiren Dursun, "RTÜK Yasası başta olmak üzere gündemimiz o kadar yoğun ki istifa etmeyi düşünecek vaktim dahi yok. Yani, öyle bu gündemde istifa edecek miyiz etmeyecek miyiz diye düşünecek bir durumumuz yok. Sektörün de problemleri var. Arkadaşların destekleriyle bunları aşmak istiyoruz" diye konuştu.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 14:48
banner53
YORUM EKLE

banner39