banner39

RTÜK'ün programına yoğun talep

Çocuklarının sakıncalı sitelere girmelerini engellemek isteyen aileler RTÜK'ün internet sitesindeki filtre sistemine akın etti.

Arşiv 31.03.2007, 10:55 06.07.2018, 09:31
RTÜK'ün programına yoğun talep

Çocuklarının sakıncalı sitelere girmelerini engellemek isteyen aileler RTÜK'ün internet sitesindeki filtre sistemine akın etti. 27-29 Mart 2007 tarihleri arasında 152 bin 934 kişinin siteyi ziyaret ettiği beliriendi.

RTÜK, internet kullanımını çocuklar için bir tehlike olmaktan çıkarmak, çocuklara güvenli internet imkanı sunulmasında anne ve babalara destek olmak amacıyla, ücretsiz filtreleme programı yerleştirdiği internet sitesi anne babaların akınına uğradı. Ücretsiz filtreleme programını indirmek için RTÜK'ün www.rtuk.org.tr adresindeki linki 27-29 Mart 2007 tarihleri arasında 152 bin 934 kişi tıkladı.  


RTÜK Başkanı Zahid Akman, internet ortamında çocukların güvenliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan filtreleme programına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildiğini belirtti. Akman, "Üst Kurulumuz tarafından sunulan ücretsiz filtreleme programı hizmeti büyük bir ihtiyaca cevap vermiştir ve halen de devam etmektedir. Dileyen tüm anne babalar web sitemize uğrayarak filtreleme programını kendi bilgisayarlarına indirebilirler" dedi.

Filtreleme programı sayesinde ailelerin internetle ilgili endişelerinin büyük ölçüde giderileceğini ifade eden Akman, bununla birlikte en etkin denetimin ebeveyn denetimi olduğunun anne babalar tarafından unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

İnternet ortamında çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen anne ve babalar, www.rtuk.org.tr adresinde yer alan "Çocuklarımız İçin İnternet Güvenliği" butonunu tıklayarak açılan sayfada "Ebeveyn Bölümü" başlığı altına yerleştirilmiş olan filtreleme programını, herhangi bir ücret ödemeksizin bilgisayarlarına kolayca indirebiliyorlar

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?