banner39

Rum taraftarlar KKTC bayrağı açtı

Lefkoşa'nın Rum kesiminde oynanan Omonya ile APOEL maçında, Omonya taraftarları tribünlerde KKTC bayrağı ve "İstanbul 1453" şeklinde pankartlar açtı.

Arşiv 27.04.2007, 16:21 27.04.2007, 16:33
Rum taraftarlar KKTC bayrağı açtı

Lefkoşa'nın Rum kesiminde oynanan Omonya ile APOEL takımları arasındaki kupa maçında ilginç olaylar yaşandı. Omonya taraftarları tribünlerde KKTC bayrağı ve "İstanbul 1453" şeklinde pankartlar açtı. Karşılaşma Omonya'nın 2-1 galibiyeti ile sonuçlandı.

Güney Kıbrıs'ın en yüksek tirajlı gazetesi Fileleftheros, iki Rum futbol takımı Omonia ve APOEL arasında önceki gün gerçekleşen derbi karşılaşmasında, iki takımın seyircileri arasında ağza alınmayacak küfürler ve sloganlar içeren tezahüratların gidip geldiğini, kupa maçının yarı final karşılaşmasında tribünlerde KKTC bayrağı açılmasıyla olayların en uç noktaya vardığını yazdı.

FİLELEFTHEROS gazetesi "Aptalların Savaşı - Derbi Kupasını Yine 'Akılsız' Taraftarlar Kazandı" başlığı altında manşetten verdiği haberinde, önceki gün akşamüzeri Güney Lefkoşa'daki GSP stadında gerçekleşen maçta, APOEL takımı taraftarlarının Omonia taraftarlarına "Türkler" diye seslenerek tezahürat yapmaları üzerine, Omonia taraftarlarının da KKTC bayrağı açarak yanıt verdiklerini yazdı. Gazete, maçta çıkacak muhtemel olayların önlenmesi amacıyla maç saatinin erkene alınmasına karşın, olayların önlenemediğini, maç öncesinde sahanın dışındaki otların ateşe verilmesi sonucunda 4 aracın zarar gördüğünü, iki kişinin atılan taşlardan yaralandığını ve dört kişinin de tutuklandığını yazdı. Haberde, Rum polisinin, maçın başlamasından önceki kontrollerinde yaptığı aramada, bir çanta içerisinde çeşitli patlayıcılarla Rum Ordusu'na ait bir de sis bombası ele geçirdiği de belirtildi.

ALİTHLA Gazetesi ise; "Utanç Sembolleri - Rezalet ve Utanç" başlıkları altında verdiği haberinde, önceki günkü maçta, Omonia tribünlerinde açılan slogan panoları ile iki adet KKTC bayrağının maçı izleyen her Kıbrıslı Rum'da "kızgınlık, utanç ve tiksinti" yarattığını yazdı.

Gazete, APOEL taraftarlarının, Omonia taraftarlarına "Türkler" diye seslenmesi üzerine Omonia taraftarlarının üzerinde "Türk mü İstiyorsunuz? Alın" ve "İstanbul since 1453" (1453'ten beri İstanbul) sloganı yer alan pankartlar açtığını, ancak doruk noktası teşkil eden şeyin, iki KKTC bayrağının açılması olduğunu yazdı. Haberde ayrıca, Rum Polis Genel Müdürü Kulendis'e, söz konusu slogan panoları ile KKTC bayraklarını açan kişilerin bulunup tutuklanması çağrısında da bulunuldu.

SİMERİNİ Gazetesi ise yaşanan ilginç olayla ilgili haberini; "Şükürler Olsun Ki Derbi Gündüz Yapıldı - Omonia-APOEL Kupa Yarı Final Maçından Utanç Manzaraları" başlıklarıyla okurlarına duyurdu.

Önceki gün oynanan maçta, Omonia; APOEL takımına 2-1 üstünlük sağlamayı başararak, final maçında "Anorthosi" takımıyla karşılaşmaya hak kazandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?