banner39

Rus basını: Kızılordu, Yeniçerilere karşı!

Rus basını, Beşiktaş - CSKA maçına siyasi yorum getirdi.

Arşiv 30.09.2009, 13:26 30.09.2009, 13:28
Rus basını: Kızılordu, Yeniçerilere karşı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya basını bugün oynanacak Beşiktaş ve CSKA maçına siyasi bir yorum getirdi. Ülke basını, Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda bugün oynanacak olan CSKA Moskova - Beşiktaş karşılaşmasını tarihten siyasi bir olaya gönderme yaparak yorumladı.

Rus basını, CSKA Mosokva - Beşiktaş maçı öncesi Türk futbol takımıyla ilgili ilginç yorumlarda bulundu. RBC Daily gazetesi, Beşiktaş'ı "Yeniçerler" gibi tanıtırken, CSKA'yı ise "Kızıl Ordu" gibi yorumladı. CSKA eski Sovyet yıllarından bu yana ordu takımı olarak biliniyor. Haberi "Kızıl Ordu Yeniçerilere karşı" başlığı ile veren Rus gazete, her iki takımın puan için sahada sıkı mücadele edeceğini belirtti.

Haberde, "İki hafta önce her iki takım da rakiplerine yenildi. Dolayısıyla CSKA Moskova - Beşiktaş maçı her iki tarafın da kader maçı. Eğer Rus ve Türk takımı ciddi şekilde diğer maçlara daha avantajlı çıkmak istiyorsa, bu durumda maçı ne pahasına olursa olsun kazanmak zorunda. Hatta bu şartlarda berabere kalmak bile başarı sayılmayacak. Grup maçında iki kere yenilmek prestijli takım için genellikle "ölüm fermanı" anlamına geliyor. Anlaşılan bu durumu göz önüne alan Beşiktaş yönetimi Moskova'da zafer kazanması durumunda takıma ödül vereceğini açıkladı. Edinilen bilgilere göre ödülün toplam tutarı yaklaşık 300 bin euro. Bu tür ödül, Türk futbolcularının Moskova'da Yeniçeri şiddetiyle oynamasına katkı sağlayacak." denildi.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?