banner39

Rus bilim adamı domuz gribini önceden tahmin etti

Dmitriy Lvov, son günlerde hızla yayılan ve onlarca insanın ölümüne sebep olan domuz gribini önceden tahmin etti.

Arşiv 28.04.2009, 12:18 28.04.2009, 12:42
Rus bilim adamı domuz gribini önceden tahmin etti

Rus bilim adamı Dmitriy Lvov, son günlerde hızla yayılan ve onlarca insanın ölümüne sebep olan domuz gribini önceden tahmin etti.

News.ru haber ajansının haberine göre, Rus bilim adamı Dmitryi Lvov, domuz gribinin nasıl ortaya çıkacağı ve yayılacağı ile ilgili 2004 yılında kesin açıklamalarda bulundu.

2004 yılının Ekim ayında yaptığı basın açıklamasında, tüm dünyaya yayılacak grip salgının kuş gribinin mutasyonu ile ortaya çıkacağını iddia etmişti.

Açıklamasında kuş gribini virüsünün insana bulaşmasının kolay bir süreç olmadığını belirten Lvov, kuş gribi virüsünün normal grip virüsü ile karışması sonucunda mutasyon geçirebileceğini bu sürecin ise domuz organizmasında gerçekleşebileceğini öne sürmüştü.

Açıklamasında domuzların normal grip ve kuş gribinin bulaşmasının hemen hemen imkansız olduğunu belirten Lvov, domuzların yaşadıklarda kafeslerde normal grib ve kuş gribinin mutasyonundan ortaya çıkan yeni virüse bulaşabileceğini öne sürmüştü.

Amerika kıtasından hızlı bir şekilde Avrupa kıtasında geçen domuz gribi yüzünden bu güne kadar 103 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Rusya.ru

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?