banner39

Rus ırkçıların vahşeti-VİDEO

Moskova'da Türki ve Kafkas kökenlilere yönelik şiddet, hükümetçe destekleniyor mu?

Arşiv 29.05.2008, 12:59 29.05.2008, 18:40
Rus ırkçıların vahşeti-VİDEO


Rusya'da yabancılara yönelik saldırı görüntüleri internette yayınlıyorlar. Kafkas kökenlilere karşı yapılan saldırıları Rus hükümetinin desteklediği iddia ediliyor.

Rusya'da artarak devam eden ırkçı saldırılar en çok Azeriler, Çeçenler, Kazaklar ve Türkleri hedef alıyor. Özel eğitim alan Rus ırkçılar, okullarda, sokakta, toplu taşıma araçlarında yabancılara saldırıp, saldırı anında çektikleri görüntüleri internette yayınlıyor.

Videoları montajlayıp yayınlayan Kavkaz TV'den mail yolu ile aldığımız bilgilerde, bu görüntülerin 2006'da çekildiğini ve hala yeni görüntülerin çekilip yayınlandığı bildirildi. Rus Neo-Nazilerin devlet tarafından desteklendiği, bu grupların arkasında FSB'nin (Rus gizli servisi) bulunduğu iddialar arasında.

Yine Kavkaz TV yetkililerinin verdiği bilgilere göre Rus Hükümeti, Avrupa'nın desteğini alabilmek ve ırkçıların iktidarını önleyebilmek için bu tür eylemleri destekliyor.

Video görüntülerinde özellikle Kafkas kökenli yabancılara, gruplar halinde saldırılar dikkat çekiyor. Okullarda, toplu taşıma araçlarında toplu halde yabancılara saldıran Rus ırkçılar, daha önceden pusu kurup saldıracakları kişiyi tartaklarken görüntüsünü de çekiyorlar. Kimi görüntülerde ise dövülen şahısların pasaportları yakılıyor.

DİKKAT! GÖRÜNTÜLER ŞİDDET İÇERİYORKaynak: Haber7
banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?