banner39

Rus ordusunda büyük revizyon

Rus Savunma Bakanı askeri birliklerde büyük bir revizyona gittiklerini söyledi.

Arşiv 21.04.2010, 16:11 22.04.2010, 07:07
Rus ordusunda büyük revizyon

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Savunma Bakanı Anatoli Serdyukov, askeri birliklerde eğitimin beş güne indirileceğini, bundan sonra askerlerin yemek pişirme, tuvalet temizleme gibi işlerde çalıştırılmayacağını ifade etti. Serdyukov, söz konusu işlerinin sivil şirketler tarafından yapılacağını söyledi.

Çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileriyle buluşan Serdyukov, orduda bazı açılımları başlatacaklarını belirtti. Serdyukov, "Biz, erlerin silah ve teknoloji kullanımını öngören beş günlük bir hizmet rejimini oluşturmayı düşünüyoruz. Cumartesi ve Pazar günleri ise erlerin sivil elbiselerle izne çıkma hakkının olmasından yanayız. Bu arada tabii ki, eğer asker hizmet kuralını ihlal ederse, kendi yükümlülüklerini kötüye kullanırsa, bu durumda izne çıkma hakkından da yoksun bırakılabilir." dedi.

Savunma Bakanı Serdyukov, kışlada erler arasında en hassas konu sayılan temizlik işlerinin de dışarıdan sivil şirketlere yaptıracaklarını kaydetti.
Bakan'ın bu açıklamasını yorumlayan Rusya Toplumsal Odası Sosyal ve Demografik Kalkınma Komisyonu Başkanı Yelena Nikaloyeva, açıklamayı "Ordunun insanileştirilmesi" olarak değerlendirdi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?