banner39

Rus patriği Kirill: Votka ulusal belamız

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, ülkede fazla içki içilmesini sert eleştirerek, "Bizim tek ulusal belamız, çok alkol içmemizdir." dedi.

Arşiv 07.06.2010, 17:48 08.06.2010, 12:25
Rus patriği Kirill: Votka ulusal belamız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'nın St.Petersburg kenti yakınında bulunan Povenets kasabasındaki bir kilisede vatandaşlarla bir araya Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, kalabalıktan özel hayatlarına çeki düzen vermelerini istedi.

Kirill, "İğrenç işler yapıyoruz. Hayatımızı ve ailemizi mahvediyoruz. Birbirimizi aldatıyoruz. Zannediyoruz ki tüm bunları gören yok. Fakat her birimizin başı üzerinde Tanrı'ın mahkemesi var, ve Yüce Tanrı bizden şöyle hesap soracak; nasıl aile bir kurdunuz ve çocuklarınızı nasıl terbiye ettiniz." İfadesini kullandı.

Eski Sovyet yıllarında toplumun dinden uzaklaştırıldığını hatırlatan Kirill, "Sovyet döneminde sert baskıcı politika gerçekleştirenler, Tanrı karşısındaki sorumluluklarını unuttu. Eğer, onlar Tanrı mahkemesi önünde hesap vereceklerine inansaydı, bu durumda başkalarını öldürmeye elleri kalkar mıydı?" ifadesini kullandı.

Sarhoşluğa karşı vatandaşları mücadeleye çağıran Rus patriği, "Bizim tek ulusal belamız çok alkol içmemizdir. Vodka insanları kesip biçiyor. Sisli, dumanlı kafanın parlak geleceği olamaz. Dolayısıyla hayatımızın bu bölümünü kontrolümüz altına almalıyız." diye konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?