banner15

Ruslar bile Kadirov'a tahammül edemiyor!

Rus basını da Çeçenistan lideri Kadirov'un söylemlerinden rahatsızlık duymaya başladı.

Ruslar bile Kadirov'a tahammül edemiyor!Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çeçenistan'ın Rus yanlısı başkanı Ramzan Kadırov açıkalamalarıyla yeni skandallara imza atıyor. Rus basınının iddiasına göre Kadırov'un konuşmasından giyimine kadar özel danışmanlar tarafından hazırlanıyor. Kremlin sarayının ünlü danışmanlarından Zverev Kadirov'la bizzat ilgileniyor. Ancak buna rağmen Ramzan gereksiz ifadeler sarfetmeye, hem resmi yetkililerin hem de basının tepkisini çekmeye devam ediyor.

Birkaç gün önce "Özgürlük" radyosuna açıklama yapan Kadirov Grozni'de öldürülen ünlü hukuk savunucusu Natalya Estemirova'yı vicdan, şeref ve liyakketten yoksun birisi olarak tanımladı.

Kadirov, sadece bununla da kalmadı devlet bütçesini kendi isteği doğrultusunda harcadığını da itiraf etti. Bu da Rus basını tarafından Kremlin sarayına meydan okuma olarak değerlendirildi. Rusya Federal yasalarına göre bütçenin keyfi olarak harcanması cezai işlemleri gerektiriyor. Kadirov bununla da yetinmeyerek Çeçenistan emniyet birimlerinin yasaları çiğnediğini de itiraf etti, "Bunu kim yapmıyor ki?" diye ilavede de bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 10 yıl Önce

tuh tuh cok yazık yapmayın bunu zaman gurubu duymasın inan cok üzülür o kadar faaliyet yapıyorlar bu murdet icin ona türkiyede resmiyet kanadırmak icin haber yapıyolar belgesel haber veriyorlar hem bu haydutun iyi müslüman olgunu vatanı savunanların [mucahitlerin}vahabi olduklarını terorist olduklarını yazıp yazıp duyurken boyle haber onları derinden yaralamaktadırlar .

M.Aydemir
M.Aydemir - 10 yıl Önce

Ramzon Kadirov`un Ruscasi zaten cok kötü. Cecenceside iyi degil. Konustugu her kelimenin arasinda bir dakkika durakliyor. Onu bu göreve Putin getirdi. Kendisi hakki ile gelmedi. Fakat Ruslar onu yakinda ortadan kaldiracaklar. Onun yerine Moskova`da yasayan Sovyet döneminden kalma birisini bulmuslar. Ismini simdi yazmiyorum. Bu arada Inguslarin kukla devlet baskani Yunusbek Jewkurow hastahaneden taburcu oldu. Bakalim sonuc ne olacak.

banner39

banner36

banner37

banner35