Ruslar Perez'i aşağıladı

İsrail'de yayımlanan Maariv gazetesi, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Moskova Havaalanı'nda hakarete uğradığını belirtti.

Ruslar Perez'i  aşağıladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'de yayımlanan Maariv gazetesi, havaalanı görevlilerinin pasaportuna bakmamaları üzerine Peres'in yüz kadar yolcuyla birlikte uçakta bir saat kalmak zorunda kaldığını yazdı.

Gazete, Peres ile ona eşlik eden kişilerin pasaportlarının diğer yolculardan farklı olarak daha dikkatli bir şekilde incelendiğini, bununla da yetinmeyen yetkililerin Moskova'daki İsrail elçiliğinin müdahalesinden önce Peres'in kendisine tahsis edilen zırhlı araca binmesinin engellendiğini ve diğer yolcular gibi yürümesinin talep edildiğini ifade etti.

Gazete ayrıca şunları iddia etti: "Rus yetkililer ilk önce Peres ve beraberindeki heyete diplomat muamelesi yapmak istemedi. Başka yolcuların pasaportlarını incelemeden onların pasaportlarına da bakmak istemedi. Bunun sonucunda kendisi de normal bir yolcu gibi sırada beklemek zorunda kaldı".

İsrailli siyasi kaynaklar, Peres'in uğradığı bu aşağılayıcı muameleyi şiddetle kınayarak, Peres'in uğradığı muamele nedeniyle Rus yetkililerin mazeretler uydurup özür dilediklerini öne sürdü.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 18:59
banner53
YORUM EKLE

banner39