Rusların 6 aylık köprüsü beşik gibi-VİDEO

Rusya'da altı ay önce yapımı tamamlanan köprü bir anda beşik gibi sallanmaya başlayınca yetkililer çaresiz durumda kaldı.

Rusların 6 aylık köprüsü beşik gibi-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Rusya'nın güneyindeki Volgograd kentinde, rüzgardan esneyerek sallanan köprü trafiğe kapatıldı. Rus yetkililer, köprüde gerekli kontrol ve düzenlemeleri yapmaya başladı.

Volga nehri üzerindeki çelik yapılı köprü, 13 yıllık bir çalışmadan sonra geçen yıl 10 Ekim'de hizmete açılmıştı. Ancak köprünün, rüzgarın etkisiyle aşırı derecede sallanması ve asfaltın dalgalanmaya başlanmasının ardından acil olarak trafiğe kapatıldı. Yöre halkının 'dans eden köprü' şeklinde nitelediği olayda, ölen, yaralanan veya zarar gören araç olmadı. Sallanmanın depremin etkisiyle olabileceği belirtilse de, yetkililer bölgede herhangi bir sarsıntının yaşanmadığını bildirdi.

Rus savcılar, köprünün incelenmesi ve sağlamlılığının kontrol edilmesi ile ilgili çalışmalar başlattı. Köprünün, bazı kural ve standartların ihlal edilerek inşa edilmiş olabileceği üzerinde duruluyor. 7 kilometre uzunluğundaki köprü, 80 milyon dolara mal olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 18:02
banner53
YORUM EKLE

banner39