banner39

Rusya’da dehşete düşüren infaz görüntüleri

Rusya’da sayıları onbinleri bulan ırkçı ve faşistler her gün yeni bir eylemle kendilerinden söz ettiriyorlar.

Arşiv 15.08.2007, 00:37 15.08.2007, 07:45
Rusya’da dehşete düşüren infaz görüntüleri

İnternete verilen ve kısa süre sonra yayından kaldırılan görüntülerde ırkçılar, iki genci ‘Rusya aşkı’ için idama mahkum ettiklerini söylüyor ve ardından öldürüyorlar.

Rusya’da sayıları onbinleri bulan ırkçı ve faşistler her gün yeni bir eylemle kendilerinden söz ettiriyorlar. Geçen yıl 51 kişiyi öldüren, 310 kişiyi de yaralayan Rus ırkçıları, bu yılın yalnızca ilk dört ayında 25 kişiyi öldürdüler.

Daha önceden Kafkasya ve Orta Asya kökenli insanlara saldırarak sonradan bu saldırılarının fotoğraflarını internetten sergileyen ırkçılar, ilk kez daha farklı ve korkunç bir yönteme başvurdular.

Bazı internet sitelerinde Pazar günü bir Tacik bir de Dağıstanlı’nın ırkçılar tarafından öldürülüşünün görüntüsü yayımlandı. Birinin kafası kesilen, ötekisi de ensesinden kurşunlanarak öldürülen iki Müslüman, cinayet öncesinde kameralara, kendilerini ‘nasyonal sosyalistlerin tutukladığını’ söylüyor.


2007 tarihini taşıyan vahşet görüntüleri 2 dakika 42 saniye sürüyor. Ve cinayetler gamalı haç önünde işleniyor.

Katliamın reklamını yapan National Socialism/White Power örgütünün sloganı da ürkütücü: “Siyaset yok, fiziki saldırı var!”

Yabancılara, özellikle de esmerlere tekme tokat ve sopalı saldırıları video ve fotoğraf olarak yaygınlaştıran ırkçılar, “Yabancıları dövmek eğlenceli, moda ve spordur” diye çığlıklar atıyorlar.

Rusya Başsavcılığı kanlı video olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

Rus medyası, başları bedenden ayrılan iki cesedin olay yerinde açılan mezarlara gömüldüğünü duyurdu. Birçok web sitesinde fotoğraflarla canlandırılan bu cinayetler büyük yankı yarattı.

 

Kaynak: NTV


banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?